Jeśli pojawią się restrykcje, to dotyczące ograniczenia mobilności   KORONAWIRUS

Minister zdrowia Adam Niedzielski wypowiedział się dziś w kwestii możliwego wprowadzenia kolejnych ograniczeń pandemicznych. Jak zaznaczył, priorytetem dla rządzących pozostaje kwestia otwarcie szkół, zaś ewentualne ograniczenia "będą szły w kierunku ograniczenia mobilności".

fot. Adobe Stock

Niedzielski pytany był dziś w TVN24, czy w przypadku znaczącego wztostu zakażeń, możliwe jest wprowadzenie lockdownu. Szef resortu zdrowia powiedział, że kluczowym czynnikiem jest liczba pacjentów z COVID-19 przebywających w szpitalach i gdyby ta wartość była dramatycznie wysoka "to trzeba będzie wykorzystywać wszystkie narzędzia, które mamy do dyspozycji". Minister zaznaczył jednocześnie, że obecnie jesteśmy w trudniejszej sytuacji pandemicznej niż przed poprzednimi falami, bo  obecnie hospitalizowanych jest ponad 18 tys. osób z COVID-19 i "nigdy nie było takiej sytuacji, że z jednej strony mamy tak wysoki poziom hospitalizacji i żeby ta fala kolejna, która nadchodzi, startowała właśnie z tych poziomów".

Czy ferie odbędą się zgodnie z planem i jakie restrykcje może wprowadzić rząd?

Szef resortu zdrowia powiedział także, że "szkoły są ostatnim miejscem, w którym chcielibyśmy wprowadzać jakiekolwiek ograniczenia", zaś ewentualne ograniczenia będą koncentrować się na ograniczeniu mobilności obywateli. - Więc te restrykcje - jeżeli będziemy je stosowali - to oczywiście będą szły w kierunku ograniczenia mobilności, bo tutaj chodzi o to, żeby było jak najmniej okazji do transmisji wirusa - zapowiedział Niedzielski.

Wcześniej podobne pytania dotyczące planowanych restryckji zadano dziś w programie "Newsroom WP" wiceministrowi edukacji Dariuszowi Piontkowskiemu. Pytany, czy możliwe są jakieś zagrożenia dla normalnego przebiegu ferii, odparł -Miejmy nadzieję, że nie. To oczywiście zależy od rozwoju epidemii i czy będą wprowadzone jakieś ograniczenia choćby w ruchu turystycznym, w miejscach wypoczynkowych. Podkreślił, że w tej chwili nic się nie zmienia i ferie odbędą się w takich terminach, w jakich zostały zaplanowane. Dodał jednak, że jeśli będzie taka potrzeba, będą wprowadzane zmiany.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *