Nowy inwestor chce zbudować hotel w Białobrzegach   INWESTYCJE

Spółka Domkomnat sprzedała prawo do użytkowania wieczystego, wraz z dokumentacją projektową, terenu nad Pilicą w Białobrzegach, gdzie powstać ma hotel. Nowy inwestor, Arkadiusz Gruszka, zapowiada rozpoczęcie prac jeszcze w tym roku.

Wstępna wizualizacja hotelu w Białobrzegach

Przetarg rozpisany przez Gminę Białobrzegi na hektarową działkę nad Pilicą spółka Domkomnat wygrała jeszcze w 2016 roku, płacąc za wieczystą dzierżawę 808 tys. zł. Na działce powstać miał trzygwiazdkowy hotel z około 60 miejscami noclegowymi, a także salą konferencyjną i restauracją.

Formalności związane z uzyskaniem między innymi pozwoleń na budowę, decyzji środowiskowych trwały jednak aż do 2018 roku, a później budowę zastopowała pandemia.

Nowy inwestor planuje jednak powrócić do budowy obiektu. Jak pisze serwis "eschodnia.eu", prace nad budową hotelu mogą ruszyć jeszcze nawet w tym roku.

Hotel nad Pilicą jest jednym z elementów szerokiej koncepcji zagospodarowania terenów nadpilicznych, która powstała kilka lat temu. Jego budowa zdecydowanie zwiększy dostępność bazy noclegowej na Ziemi Białobrzeskiej.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.