Ogłoszono podczas HT2022: Verte Warsaw Autograph Collection   OTWARCIA

Powstający w sąsiedztwie Zamku Królewskiego, jeden z najbardziej oczekiwanych hoteli w stolicy, będzie działał pod nazwą Verte Autograph Collection sieci Marriott International i już wkrótce przyjmie pierwszych gości. Pokoje rezerwować można od 5 grudnia. Obiekt powstaje w zrewitalizowanych pałacach Branickich i Szaniawskich, a jego dyrektorem został Mirosław Gackowski, wcześniej zarządzający Indigo Nowy Świat Warszawa i Holiday Inn Bydgoszcz, należącymi, podobnie jak nowa inwestycja, do firmy deweloperskiej Budizol.

Powstałe w XVIII wieku pałace, zaprojektowane zostały przez jednych z najważniejszych polskich architektów późnego baroku, legły w gruzach podczas II Wojny Światowej. Odbudowane w latach 50, dziś są odwzorowaniem wizerunku utrwalonego na płótnach pozostawionych przez Canaletta. To kolejna, zupełnie nowa karta w historii tych obiektów, która znajduje odzwierciedlenie również w nazwie hotelu.

Verte Warsaw Autograph Collection dysponował będzie 94 pokojami i 800 m2 przestrzeni konferencyjnej. Do dyspozycji gości oddany będzie także kameralny ogród, pawilon i bar.

Verte, Warsaw, Autograph Collection, to nie tylko hotel, ale również debiutująca restauracja KUK, na czele której stoi Szef Kuchni Maciej Majewski, wcześniej w Sofitel Warsaw Victoria. KUK będzie serwowała dania kuchni międzynarodowej, jak również wariacje na temat symboli kuchni polskiej czy warszawskiej. Głównym celem jest odczarowanie hermetycznych zazwyczaj przestrzeni restauracji hotelowych.

Należąca do Marriotta marka Autograph Collection została założona w 2010 roku w Stanach Zjednoczonych. Aktualnie pod jej szyldem działają 244 hotele, a kolejne 94 obiekty są w przygotowaniu. Mottem przewodnim marki jest hasło „Exactly Like Nothing Else”, co podkreśla niezależność i zróżnicowanie hoteli niemal pod każdym względem.

Właścicielem Verte, Warsaw, Autograph Collection jest włocławska firma Budizol, która sukcesywnie poszerza swoje portfolio hotelowe. Do Budizolu należy warszawski hotel Indigo Warsaw – Nowy Świat, bydgoski Holiday Inn oraz zlokalizowany w Rozewiu resort wypoczynkowy Rosevia Resort & SPA.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *