W Stargardzie otwarto pierwszy Kyriad w Polsce   OTWARCIA

Na początku listopada otwarty został w Stargardzie koło Szczecina pierwszy w Polsce hotel pod marką Kyriad sieci Louvre Hotels Group. Dysponuje m.in. 60 pokojami, dwie sale konferencyjne, restauracją i stację ładowania pojazdów elektrycznych. Hotelem zarządza spółka WIK Capital.

3-gwiazdkowy Kyriad Stargard powstał po przeprowadzeniu generalnego remontu hotelu Staromiejskiego, zamkniętego w 2016 r. po 40 latach działalności. Położony jest obok XVII-wiecznego spichlerza oraz średniowiecznej Bramy Młyńskiej – najbardziej charakterystycznej budowli w mieście, która niegdyś służyła za punkt kontrolny dla przepływających Kanałem Młyńskim barek wyładowanych m.in. mąką z pobliskiego młyna. To było inspiracją hotelowej restauracji Farina (po łacinie mąka), w której menu znajdą się w nim m.in. wypiekane na miejscu chleby i słone przekąski. Kyriad Stargard dysponuje też dwiema salami konferencyjnymi (Spichrzową i Młyńską) o powierzchni 35 i 40 m kw. W pokojach oferowane jest specjalne poduszkowe menu.

Inwestora przy wyborze sieci i marki wspierała firma doradcza Horwath HTL. Spółka WIK Capital, która jest operaterom hotelu, w najbliższych miesiącach planuje też otwarcie, sprzedawanego w systemie condo, Kyriad Karkonosze w Wojcieszycach. Do marki Kyriad dołączyć ma też wkrótce hotel Duet we Wrocławiu. Hotel w Stargardzie to 23. obiekt działający w Polsce pod markami Louvre Hotels Group, które łącznie dysponują blisko trzema tysiącami pokoi.

Pod marką Kyriad z segmentu midscale działa obecnie pod 300 hoteli, w tym zdecydowana większość we Francji, a w Europie jeszcze po dwa w Hiszpanii i w Austrii. Poza tym także po w Maroku, Katarze, Chinach i Indonezji. Pod wyżej pozycjonowaną 4-gwiazdkową marką Kyriad Prestige działał w Polsce do 2011 r. hotel w trzybrandowym kompleksie w Warszawie z Campanile i Premiere Classe, ale zmienił wówczas markę na obecną - Golden Tulip. I był to jedyny Kyriad Prestige poza Francją, obecnie znowu działa ona jedynie w tym kraju.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *