Poznań: ForZa w bunkrze

ForZa – taką nazwę nosić będzie nowy poznański hotel, zbudowany wokół zabytkowego schronu. Centralnym punktem budynku stanie się odnowiony, XIX-wieczny bunkier, wchodzący w skład Twierdzy Poznań.Obiekt, którego bryła jest wyrazem dialogu pomiędzy tradycją i nowoczesnością, będzie składał się z trzykondygnacyjnego skrzydła biurowego oraz czteropiętrowego hotelu. Centralnym punktem budynku stanie się odnowiony, XIX-wieczny bunkier, wchodzący w skład Twierdzy Poznań. Górna część zabytkowego bunkra zagospodarowana zostanie jako taras, natomiast we wnętrzu powstanie klimatyczna restauracja. – Już na etapie planowania inwestycji, bardzo ważne było dla nas stworzenie budowli, która z jednej strony będzie w nowoczesny sposób spełniała swoje funkcje, z drugiej – eksponowała walory zabytkowego schronu – mówi Piotr Nowakowski, prezes firmy Ferguson. – Myślę, że dzięki wspólnemu wysiłkowi Fergusona, konstruktorów i wykonawców udało się osiągnąć zamierzony cel.

 

Nietuzinkowy charakter obiektu podkreślono nazwą nawiązującą do militarnej przeszłości centralnej jego części. Hotel zyskał miano ForZa (z włoskiego: siła), restauracja, która ma być dostępna nie tylko dla gości hotelowych, to Fortezza (wł.: forteca). Budynek zostanie otwarty w połowie 2013 roku. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie ponad 3 tys. mkw. Autorem projektu jest biuro architektoniczne ASPA&ZAPA, realizacją inwestycji zajmuje się Skanska

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *