Nowy dyrektor generalny Hilton Garden Inn Kraków Airport   PERSONALIA

Andrzej Przeniosło, doświadczony menadżer z ponad 30 letnią karierą zawodową w hotelarstwie został dyrektorem generalnym hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport. Zastąpił na tym stanowisku Michała Całkę związanego z obiektem od momentu jego otwarcia w ubiegłym roku. Andrzej Przeniosło to jeden z najlepszych w Polsce specjalistów z zakresu gastronomii hotelowej. Doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi w działach operacyjnych Hotelu Marriott (pracował w pierwszym zespole, który był odpowiedzialny za otwarcie hotelu w 1989 roku). Przez 10 lat pracował w hotelu Jan III Sobieski, awansując ze szczebla kierowniczego na stanowisko dyrektora gastronomii. W ostatnich latach pracował jako dyrektor generalny w takich hotelach jak Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym, City Park Residence w Poznaniu, Hotel Warszawianka w Jachrance oraz Grand Hotel Rzeszów i Hotel Bristol w Rzeszowie. Przeniosło jest także jednym z trenerów w Akademii Hotelarza i Akademii Restauratora. Hilton Garden Inn Kraków Airport znajduje się tuż obok Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice, na terenie dawnego parkingu przed terminalem lotniczym. Obiekt jest własnością Kraków Airport Hotel, spółki-córki Międzynarodowego Portu Lotniczego. Ten otwarty w listopadzie ubiegłego roku hotel dysponuje 155 pokojami i dziewięcioma salami konferencyjnymi, na jego terenie działa także restauracja, lobby bar i sala fitness. Projekt hotelu przygotowała pracownia PRC Architekci, a wartość inwestycji to 51,4 mln zł. Krakowskie lotnisko jest największym regionalnym portem lotniczym w Polsce. W zeszłym roku obsłużyło prawie 4 mln pasażerów, o 5% więcej niż rok wcześniej. W połowie tego roku przepustowość portu zwiększy się do około 8 mln pasażerów rocznie.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Nowy dyrektor generalny Hilton Garden Inn Kraków Airport

  1. Gratulacje 🙂 Przez przez wiele lat pracowałam w branży hotelowej. Praca z ludźmi z całego świata jest wspaniałym doświadczeniem i przyjemnością. Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *