Przy parku rozrywki Energylandia powstanie hotel   INWESTYCJE

Teren parku rozrywki Energylandia w Zatorze w województwie małopolskim powiększy się z 35 do 150 hektarów. Na nowym terenie powstać ma m.in. kompleks hotelowy ze 120 pokojami oferujący 540 miejsc oraz centrum konferencyjne na 500 osób.

Hotel składał się będzie z części noclegowej i centrum konferencyjnego

Czterogwiazdkowy hotel zbudowany zostanie w stylu włoskim i nawiązywać ma do Wenecji. Zaoferuje m.in. dwie restauracje, kawiarnie, punkty usługowe i centrum SPA. Jego projekt przygotowała wrocławska pracownia ETC Architekci, która wcześniej odpowiedzialna była m.in. za projekt hotelu Bania w Białce Tatrzańskiej.

Hotel nawiązywać ma do klimatów włoskich

Energylandia, największy park rozrywki w Polsce, której właścicielem jest rodzina Goczałów, powstała w 2014 roku w miejscowości Zator w województwie małopolskim. W jej skład wchodzi pięć stref tematycznych (ekstremalna, familijna, dziecięca, wodna, oraz ostatnio otwarta, smocza), na których terenie rozlokowanych jest 70 różnych atrakcji. Park rozrywki chwali się największym rollercosterem w Europie, Hyperionem, który osiąga prędkość 142 km/h.

Właściciele zakładają, że po rozbudowie w 2024 r. Energylandię odwiedzać będzą cztery miliony osób rocznie (obecnie odwiedza milion). Po rozbudowie powstaną m.in. nowe kolejki, w tym największy na świecie drewniany rollercoaster, którego wysokość wyniesie 60 metrów i poruszać się będzie z prędkością 115 km/h.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Przy parku rozrywki Energylandia powstanie hotel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *