Cukrownia Żnin rusza wiosną   INWESTYCJE

W kwietniu przyszłego roku rusza pierwsza część kompleksu Cukrownia Żnin ze 183 pokojami, powierzchnią konferencyjną z największą salą ponad 1,3 tys. m kw., kręgielnią i plażą nad Jeziorem Żninskim. W drugim etapie inwestycji Grupy Arche w październiku ruszyć ma kolejny budynek ze 127 pokojami, SPA z basenem i dodatkową przestrzenią konferencyjną. Gdy ruszy w całości Cukrownia Żnin będzie walczyć zapewne w „wadze ciężkiej” polskiego hotelarstwa z hotelami jak Narvil, Arłamów, Nosalowy Dwór czy kompleksy Zdrojowej Invest.

Kompleks powstaje na 67-hektarowym terenie XIX-wiecznej Cukrowni Żnin, która działała do lat 90. XX wieku. Pierwszy etap powstaje w zmodernizowanych budynkach produkcyjnych (hotel) i magazynowych (część konferencyjna), drugi również w byłym budynku magazynowym. Na terenie obiekty dobudowywane są też nowe budynki. W kompleksie mieścić się też będzie m.in. Muzeum Cukru. Jeden z mniejszych obiektów magazynowych zostanie nie odbudowany, aby być „świadectwem miejsca”. Docelowo Cukrownia Żnin to kompleks hotelowy w centrum Polski z 310 pokojami, ok. trzema tys. m kw. powierzchni konferencyjnej, kilkoma restauracjami i kawiarniami, strefą SPA & wellness z basenem, kręgielnią, plażą, atrakcjami wodnymi. I miejscem na escape roomy. Wszystko połączone będzie ze sobą szklanymi łącznikami. Wystrój wnętrz utrzymany jest w surowym, industrialnymi klimacie, w pokojach cegła, beton, biel i szarość. Druga część utrzymana ma być bardziej w stylu vintage a’la Miami lata 80.

Będzie to 12., flagowy hotel w portfolio Grupy Arche, w skład którego wchodzą m.in. Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim, Tobaco w Łodzi, czy cztery hotele w Warszawie. W przygotowaniu są kompleksy hotelowe w Gdańsku, Wrocławiu i Białymstoku oraz hotele w Pile, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie.   


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *