Hotel Gromada Koszalin podniósł standard   INWESTYCJE

Hotel Gromada Arka z 74 pokojami w Koszalinie przeszedł remont i podniósł standard połowy pokoi do poziomu czterech gwiazdek. Odnowiono też lobby. Projekt aranżacji wnętrz przygotowała pracownia Gierałtowski i Partnerzy – Extract Design.

Fot. Agnieszka Orsa

Hotel powstał w 1960 r. pod nazwą Jałta w miejscu zburzonego w 1945 roku Schumachers Hotel. Na początku lat 90. już jako prywatny hotel Arka przeszedł ostatni gruntowny remont. Po obecnej modernizacji wnętrza hotelu stały się jaśniejsze, tworząc wrażenie większej przestronności. – W projektach przywiązujemy bardzo dużą wagę do światła. Staramy się nim grać w taki sposób, by podkreślało ono walory materiałów, które stosujemy oraz budowało ciepły klimat. Z kolei zastosowanie jasnych barw  od bieli do szarości z elementami czerni, lekko miejscami przełamanymi beżami, to nawiązanie do dominującego obecnie stylu, pożądanego przez hotelowych gości – opowiada Piotr Gierałtowski.

W lobby pojawiły się nowe meble. Sofy, fotele i stoliki zostały wybrane z gotowej kolekcji, a meble nieruchome, jak lada recepcyjna, bar i inne elementy zabudowy, zostały wykonane według projektu Extract Design na zamówienie.  Projektanci pozostawili w niezmienionej postaci obłożone marmurem kolumny hotelowego parteru. – Obecnie biały marmur w rozmaitych odmianach jest modnym materiałem, stosowanym przez najlepszych designerów – mówi Piotr Gierałtowski. – To miejsce ma swoją historię i to był argument na rzecz pozostawienia tego fragmentu poprzedniego urządzenia. Historia to jedna z niewielu rzeczy, których nie da się kupić. Gościom przypominamy w ten sposób, że to miejsce nie istnieje od tygodnia, ale od wielu lat. Nic tak nie zaświadcza o tradycji jak porządny kamień.  

Hotel Gromada dysponuje czterema salami konferencyjnym. W budynku działa też kasyno, galeria sztuki, butik i salon optyczny. W długo nieczynnych podziemiach hotelu, które w czasach PRL pełniły funkcję schronu, Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne Odkrywcy urządziło małe muzeum. Wśród zgromadzonych pamiątek znajdują się m.in. nawiązujące do tradycji przedwojennego Hotelu Schumachera oraz powojennej Jałty.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *