Joanna Chwastek-Pluta dyrektorem powstającego Mercure Fabryczna City w Krakowie   PERSONALIA

Joanna Chwastek-Pluta, wcześniej przez 10 lat związana z siecią Hilton, została dyrektorem generalnym hotelu  Mercure Kraków Fabryczna City, który ma zostać otwarty w przyszłym roku na terenie dawnej destylarni Polmos.

Nowa dyrektor generalna hotelu Mercure Kraków Fabryczna City z hotelarstwem związana jest od prawie 30 lat. Absolwentka technikum hotelarskiego w Wiśle. Ukończyła kierunki studiów Hotelarstwo i Gastronomia w  Poznaniu oraz Turystyka i Rekreacja w Krakowie. Już w trakcie szkoły i studiów zdobywała doświadczenie na kolejnych stanowiskach operacyjnych w hotelach w Polsce a także za granicą. Po studiach prawie 10 lat pracowała i zarządzała niezależnymi hotelami w Krakowie. Następnie na kolejne 10 lat związała się z siecią Hilton.  Pracowała jako dyrektor sprzedaży i revenue director w trzech krakowskich Hiltonach. W Hilton Garden Inn przy Centrum Kongresowym ICE Kraków oraz kompleksie DoubleTree i Hampton zlokalizowanym przy Tauron Arenie. W styczniu 2019 r. założyła firmę Fforce, prowadziła projekt otwarcia a następnie zarządzania 4-gwiazdkowym hotelem Wawel Queen w Krakowie. W tym czasie do realizacji następnych projektów Fforce zaprosiła kolejnych specjalistów branży HoReCa realizując m.in. projekty doradcze hoteli sieci Hilton, Marriott i IHG. Jooanna Chwastek-Pluta rozpoczynając współpracę z Accorem przekazała stanowisko i projekty Fforce Sebastianowi Grabarzowi, który przez ostatnie pięć lat był revenue managerem i dyrektorem generalnym 4-gwiazdkowego Queen Boutique Hotelu w Krakowie.

Blisko 200-pokojowy Hotel Mercure Krakow Fabryczna City mieści się w zabytkowej części dawnej Państwowej Wytwórni Wódek POLMOS, w miejscu z prawie 100-letnią historią. Obecnie zabytkowe budynki są częścią nowopowstającego kompleksu Fabryczna City, w którego skład oprócz hotelu Mercure wchodzą również centrum konferencyjne z 3,5 tys. m kw. powierzchni, Muzeum Fabryka Wódki, centrum fitness z basenem, a także pasaż restauracji, kawiarni i własny browar. Całość inwestycji, w skład której oprócz dwóch zrewitalizowanych zabytkowych budynków wchodzi również część mieszkaniowa Fabrycznej City i Fabryczna Office Park z nowoczesnymi biurowcami klasy A, jest inwestycją największego, działającego od 30 lat na krakowskim rynku developera firmy Inter-Bud.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *