Wsparcie finansowe Szpitala MSWiA w Szczecinie od Fundacji „Hotele dla Medyków”   KORONAWIRUS

Z rąk prezesa fundacji „Hotele dla Medyków” Polskiego Holdingu Hotelowego, Gheorghe Mariana Cristescu czek na 100 tys. PLN przyjął dyrektor szpitala MSWiA, Paweł Bakun.

Uroczyste wręczenie czeku odbyło się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności przed budynkiem Szpitala MSWiA. W wydarzeniu udział wzięli także wojewoda zachodniopomorski, Tomasz Hinc oraz Marcin Mazurek - prezes Polskiego Holdingu Nieruchomości, jednego z fundatorów fundacji „Hotele dla Medyków”. Darowizna fundacji „Hotele dla Medyków” sfinansuje aparaturę medyczną wykorzystywaną przy leczeniu pacjentów hospitalizowanych z powodu zakażenia koronawirusem.

- To nie pierwszy raz, kiedy Polski Holding Hotelowy wspiera zachodniopomorską służbę zdrowia – podkreśla wojewoda Tomasz Hinc – PHH jest z nami od początku trwania pandemii. Podczas pierwszej, wiosennej fali zachorowań dzięki Holdingowi mieliśmy do dyspozycji personelu medycznego Hotel Rycerski, otrzymaliśmy wsparcie przy tworzeniu izolatoriów, teraz mamy 100 tys. zł dla szczecińskiego szpitala. Dziękuję za to zaangażowanie i gotowość do pomocy.

Powołanie fundacji „Hotele dla Medyków”, finansującej noclegi dla kadry medycznej walczącej na pierwszej linii frontu było jednym z wielu działań prospołecznych grupy PHH. Na konto fundacji pierwszy milion złotych wpłacił Polski Holding Hotelowy. Finalnie fundacja dysponowała kwotą 3,25 mln zł, którą udało się zgromadzić dzięki wsparciu Polskiego Holdingu Nieruchomości, Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” oraz Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

– Stworzenie fundacji w czasie pandemii nie było łatwym zadaniem. Dzięki natychmiastowemu wsparciu ze strony naszych fundatorów, udało nam się zebrać kwotę, którą wsparliśmy  Szpital MSWiA w Szczecinie. Mam wielką nadzieję, że zakupiona aparatura pomoże uratować życie wielu pacjentów oraz zdecydowanie ułatwi pracę kadrze medycznej, która od wielu miesięcy walczy z koronawirusem na pierwszej linii frontu – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego.

– Pieniądze przeznaczymy na koncentratory tlenu, planujemy zakupić ok. 20 sztuk – dodał dyrektor szpitala MSWIA Paweł Bakun  –  Każde wsparcie finansowe jest dla nas cenne, dziękuję także za tę pomoc.

- W tych trudnych dla wszystkich chwilach po raz kolejny wspieramy działania pracowników ochrony zdrowia i przekazujemy darowiznę na rzecz szpitala MSWiA w Szczecinie. Jak zawsze podkreślaliśmy, że tylko wspólne działania i powszechne zaangażowanie wielu osób i instytucji jest w stanie sprostać temu ogromnego wyzwaniu, jakim jest walka z rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz ratowanie zdrowia i życia najbardziej potrzebujących – powiedział Marcin Mazurek, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Polski Holding Hotelowy od samego początku pandemii w marcu br. podjął inicjatywę włączenia się do walki z kryzysem. W porozumieniu z władzami podjęto szereg działań społecznych wspierających kadrę medyczną walczącą na pierwszej linii frontu m.in. poprzez dostarczanie darmowych posiłków służbom medycznym, wsparcie infolinii NFZ oraz GIS, otwarcie pierwszych w Polsce hoteli dla medyków i izolatoriów oraz udostępnienie pokoi dla pacjentów onkologicznych Instytutu Matki i Dziecka.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *