Kolejne trzy grupy zawodowe mogą korzystać z usług hoteli   KORONAWIRUS

W "Dzienniku Ustaw" ukazała się kolejna nowelizacja rozporządzenia określającego m.in. wyjątki dla grup zawodowych, które mogą korzystać z usług hoteli do końca stycznia tego roku. Są to osoby realizujące projekty inwestycyjne, sędziowie sportowi i dziennikarze.

Przypominamy, że w myśl aktualnego rozporządzenia działalność hoteli na terenie Polski od 28 grudnia 2020 roku jest zakazana z małymi wyjątkami, które zostały wprowadzone m.in. dla określonych grup zawodowych, lekarzy, pacjentów i ich opiekunów, żołnierzy, czy załóg samolotów.

Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ, później o nieznacznym poszczerzeniu wyjątków TUTAJ i TUTAJ.

Obecnie wprowadzono kolejne wyjątki. Udzielenie usługi noclegu w hotelu jest obecnie możliwe także dla:

-osób realizujących w Rzeczypospolitej Polskiej projekty inwestycyjne, które otrzymały wsparcie na podstawie ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji (Dz. U. z 2020 r. poz. 1752), uchwały nr 122/2011 Rady Ministrów z dnia 5 lipca 2011 r. w sprawie przyjęcia programu rozwoju pod nazwą „Program wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011–2030” lub są obsługiwane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 2017 r. o wykonywaniu zadań z zakresu promocji polskiej gospodarki przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu Spółka Akcyjna (Dz. U. z 2020 r. poz. 994 i 1422), oraz dla pracowników Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Spółka Akcyjna w związku z wykonywaniem, poza miejscem stałego zamieszkania, zadań zawodowych związanych z obsługą wskazanych powyżej projektów inwestycyjnych,

- sędziów sportowych, których obecność jest niezbędna dla realizacji współzawodnictwa sportowego, oraz dla osób przeprowadzających kontrolę antydopingową, o której mowa w ustawie z dnia 21 kwietnia 2017 r. o zwalczaniu dopingu w sporcie (Dz. U. z 2019 r. poz. 1872 oraz z 2020 r. poz. 2391);


-dziennikarzy, o których mowa w art. 7 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. – Prawo prasowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 1914), w związku z wykonywaniem, poza miejscem stałego zamieszkania, zadań za-wodowych lub prowadzonej przez nich działalności gospodarczej związanej z wykonywaniem zawodu dziennikarza.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Kolejne trzy grupy zawodowe mogą korzystać z usług hoteli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *