Jest szansa na więcej turystów spoza Unii jeszcze w te wakacje   KORONAWIRUS

Kraje Unii Europejskiej zgodziły się na złagodzenie ograniczeń dotyczących podróżowania dla odwiedzających spoza UE, przed letnim sezonem turystycznym, co może skutkować większą ilością turystów z USA, czy Wielkiej Brytanii.

Ambasadorzy z 27 krajów UE zatwierdzili wniosek Komisji Europejskiej, aby poluzować kryteria określania „bezpiecznych” krajów i wpuszczać w pełni zaszczepionych turystów z innych krajów.

Na podstawie danych Europejskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom ma powstać lista państw uznawanych za "bezpieczne", jednak spodziewane jest że zostaną do niej zaliczone między innymi Wielka Brytania i Izrael. USA nie znajdzie się na tej liście, jednak podróżni w pełni zaszczepieni będą mogli swobodnie podróżować.

Zgodnie z obecnymi ograniczeniami osoby z zaledwie siedmiu krajów, w tym Australii, Izraela i Singapuru, mogą wjechać do UE na wakacje, niezależnie od tego, czy zostały zaszczepione.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *