Niedzielski: Na razie bez nowych obostrzeń   KORONAWIRUS

-Prawdopodobieństwo, że w czasie ferii będziemy wprowadzać restrykcje, oceniam jako stosunkowo niskie - powiedział podczas konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski. Na razie rząd nie podjął decyzji o żadnych nowych ograniczeniach związanych z pandemią.

fot. MZ

Szef resortu zdrowia powiedział, że stoimy w przededniu fali zakażeń wariantem omikron, która dominuje w wielu państwach Europy Zachodniej. -Mamy prognozy które są różnymi scenariuszami. Mamy prognozy, które mówią o tym, że będzie w Polsce odnotowywane ponad 100 tysięcy zakażeń. To jest najbardziej czarny scenariusz - powiedział Niedzielski.

Minister powiedział, że nowy wariant będzie dominujący pod koniec stycznia, na razie rząd nie decyduje się jednak na wprowadzanie żadnych nowych obostrzeń. -Jeżeli mielibyśmy argumenty, ze jednak jest zmiana trendu, a rzeczywistość bywa dynamiczna, to decyzje o kolejnych obostrzeniach będą podejmowane, natomiast na tę chwilę takich decyzji nie ma- powiedział.

Minister zapowiedział także, że ewentualne nowe obostrzenia będą raczej ogólnokrajowe, niż regionalne. -Jeżeli dojdzie do zaostrzania obostrzeń, to na pewno będą to scenariusze, które są już scenariuszami trudnymi. W tych scenariuszach raczej nie dokonuje się różnicowania na poszczególne powiaty, tylko wprowadza się rozwiania ogólnokrajowe i raczej w takim kierunku będziemy szli - wyjaśnił Niedzielski.

Co z paszportami covidowymi?

-Dzisiaj odbywa się wysłuchanie publiczne ustawy, która ma wprowadzić ustawowe podstawy prawne do stosowania miedzy innymi paszportów covidowych. Podchodzimy do tej sprawy w sposób partnerski, oparty na dialogu. Niemniej jesteśmy zdeterminowani do tego, żeby to rozwiązanie wspierać – mówię o stanowisko ministra zdrowia i rządu - powiedział minister.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *