Ruszył hotel Altus Palace we Wrocławiu   OTWARCIA

1 sierpnia w centrum Wrocławia ruszył 5-gwiazdkowy hotel Altus Palace z 81 pokojami w XIX-wiecznym budynku dawnego Pałacu Leipzigera. Inwestorem i generalnym wykonawcą rewitalizacji jest firma deweloperska Torus z Gdańska, a obiektem zarządza Dobry Hotel. To 17. obiekt tej sieci.

Obiekt oferuje w dawnych piwnicach restaurację, bar, część konferencyjną na 70 osób, fitness oraz strefę SPA & wellness, obejmującą nieckę wodną, saunę suchą i mokrą oraz zabiegi relaksacyjne i pielęgnacyjne. Hotel usytuowany jest w budynku, należącym niegdyś do bankiera Ignatzego Leipzigera. Przed II wojną pałac pełnił funkcję siedziby banku, giełdy zbożowej i instytucji miejskich, a po wojnie funkcje biurowe (oraz mieszkaniowe w dwóch kamienicach, które obecnie wchodzą w skład hotelu połączone z zadaszonym dziedzińcem). W 2016 r. budynek kupiła firma Torus, która przywróciła mu dawną świetność. Historyczne wnętrza zostały odrestaurowane z jednoczesnym zachowaniem oryginalnych, zabytkowych elementów.  

– Niezmiernie cieszymy się, że tak wyjątkowy i długo wyczekiwany obiekt już wkrótce powita pierwszych gości. Zabytkowy Pałac Leipzigera, w którym mieści się Altus Palace, wręcz prosił się o wykorzystanie drzemiącego w nim potencjału. Bogato zdobione wnętrza budynku oraz zachowane do dziś marmurowe elementy idealnie wpisują się w naszą wizję stworzenia luksusowego hotelu – mówi Leszek Mięczkowski, prezes zarządu i właściciel Grupy Dobry Hotel. – Jesteśmy przekonani, że gruntowna rewitalizacja obiektu i wzbogacenie go o dodatkowe udogodnienia, takie jak chociażby sala konferencyjna, restauracja czy strefa SPA, sprawią, że będzie on często odwiedzanym miejscem przez naszych gości

Dyrektorem generalnym hotelu został Marek Karyś, wcześniej m.in. dyrektor hoteli Puro Kraków i Wrocław. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Archikon.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *