Hotelarze i ich pasje. Elżbieta Nitsze mistrzynią świata w wakeboardzie   PERSONALIA

Elżbieta Nitsze, jedna z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych dyrektorów generalnych hoteli w Polsce, dyrektor regionalna IGHP na Mazowsze, obecnie prezes zarządu Belvedere Gourmet Group, wywalczyła złoto w kategorii Wakeboard +40 Veteran Ladies w zakończonych właśnie w Bangkoku Mistrzostwach Świata w Wakeboardzie i Wakeskacie za wyciągiem. 

Fot. Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego

Impreza zgromadziła rekordową liczbę zawodniczek i zawodników – na listach startowych było ponad 250 sportowców z 33 krajów, a wśród nich ośmioosobowa reprezentacja Polski.

Autorką największego sukcesu w biało-czerwonej ekipie jest Elżbieta Nitsze. Doświadczona zawodniczka Klubu Sportowego Acroboard Łomianki już podczas kwalifikacji, które odbyły się 2 listopada pokazała, że jest w bardzo dobrej formie odnotowując najlepszy wynik. W finale potwierdziła klasę, pokonując dwie zawodniczki z Tajlandii oraz reprezentantki Filipin i Stanów Zjednoczonych. To drugi medal mistrzowski Elżbiety Nitsze wywalczony w 2022 roku. 27 sierpnia w duńskim Thisted reprezentantka Polski została wicemistrzynią Europy.

 Elżbieta Nitsze całą karierę zawodową związana jest z hotelarstwem. Wcześniej kierowała od 2014 r. Airport Hotel Okęcie i jako dyrektor nadzorowała jego rozbudowę i modernizację, wprowadzając ponownie na rynek jako hotel klasy premium. W 2015 r. zdobyła tytuł Hotelarza Roku w kategorii Dyrektor Generalny Hotelu Niezależnego.

W trakcie swojej ponad 20-letniej działalności w branży pracowała m.in. w warszawskich hotelach Marriott i Sheraton oraz w sieci Elbest Hotels. Karierę hotelarską zaczynała w Airport Hotelu w dziale handlowym, dochodząc do stanowiska jego dyrektor generalnej. Przez sześć lat, do 2014 r., związana była z siecią Elbest Hotels, najpierw jako dyrektor generalna nowego 4-gwiazdkowego hotelu Krynica w Krynicy-Zdroju, a potem jako dyrektor sprzedaży i marketingu całej sieci. Od początku 2020 r. pełni funkcję dyrektora regionalnego Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego dla województwa mazowieckiego. Od 2019 r. jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Menedżerów Hotelowych (European Hotel Managers Association). Rok temu została prezesem zarządu Belvedere Gourmet Group

Od ponad 10 lat jako trener dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z hotelarzami i inwestorami w naszej Akademii Hotelarza. 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.