Puro buduje w Warszawie i zapowiada inwestycje za granicą   INWESTYCJE

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami sieć Puro rozpoczęła budowę swojego drugiego hotelu w stolicy, 192-pokojowego obiektu przy ulicy Canaletta 4 w pobliżu Starego Miasta, który zadebiutować ma na rynku w IV kwartale przyszłego roku. Jak zapowiada Przemysław Wieczorek, prezes zarządu Puro Hotels Development, "kolejne przystanki za granicą".

Budowany obiekt będzie drugim hotelem tej sieci w stolicy, po otwartym w 2019 r., 149-pokojowym PURO Hotel Warszawa Centrum. Sieć planuje także kolejne inwestycje w stołecznym mieście, 350-pokojowy obiekt na bliskiej Woli, u zbiegu ul. Waliców i Grzybowskiej, na którego budowę uzyskano pozwolenie tuż przed wybuchem pandemii w lutym 2020 r., w 2021 roku kupiła także za 26,5 mln zł kolejną działkę w ścisłym centrum Warszawy – przy ul. Mariańskiej między Świętokrzyską a Twardą.

Puro przy Canaletta powstaje na działce kupionej dwa lata temu od spółki Strabag, która wcześniej uzyskała pozwolenie na budowę w tym miejscu „budynku hotelu sieciowego”. Na działce w ścisłym centrum Warszawy, koło Ogrodu Saskiego i pl. Teatralnego, wcześniej stał budynek biurowy z lat 60. Nowy hotel będzie w większości pokryty i szkłem. Budynek zaprojektowała pracownia Kikowski Architekci, wnętrza zaprojektowała pracownia Gam Fartesi, zaś zarządzanie budową leży po stronie Puro Development i Gleeds Polska.

Jak napisał na portalu LinkedIn Przemysław Wieczorek, prezes zarządu Puro Development: - Jeśli wszystko pójdzie dobrze, otwieramy hotel w Q42024. Kolejne przystanki za granicą.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *