Hilton Garden Inn w Toruniu w 2022 roku   INWESTYCJE

Potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje z września ubiegłego roku. Spółka zależna Grupy Satoria podpisała umowę franczyzową na mocy której w Toruniu powstanie 132 pokojowy hotel Hilton Garden Inn.

Obiekt zlokalizowany w sercu toruńskiej Starówki znajdującej się na liście światowego dziedzictwa UNESCO zarządzany będzie przez operatorską odnogę Satorii, spółkę VHM Hotel Management.

Hilton Garden Inn Torun Old Town powstanie dzięki zaadaptowaniu niegdyś funkcjonującego browaru oraz miejskiej kamienicy. Poza pokojami pomieści centrum biznesowe, pomieszczenia fitness, restaurację oraz bar.

- Hilton Garden Inn Torun Old Town dołączy do grupy trzech innych inwestycji – w Gdańsku, Olsztynie i Łodzi – które współtworzyliśmy z Hiltonem”, powiedział Andrzej Wójcik – prezes Grupy Satoria oraz VHM Hotel Management. Nasze wieloletnie partnerstwo zbudowane jest na sile marki Hilton oraz naszej misji, którą jest zaoferowanie gościom najlepszych w kraju usług z zakresu hotelarstwa. Nie możemy się doczekać momentu, w którym przywitamy naszych pierwszych gości w Toruniu w 2022 roku.

Stary Browar wcześniej należał do spółki Polskie Pierze i Puch toruńskiego biznesmena Krzysztofa Mielewczyka, który kupił go w 2006 r. od miasta za 3 mln zł i już wówczas zapowiadał uruchomienie tam hotelu Hilton Garden Inn wraz z minibrowarem. Szacował, że inwestycja ta wraz z koniecznością dokupienia sąsiedniej kamienicy kosztowała będzie ok. 40 mln zł. Jednak prace modernizacyjne obiektu nie ruszyły, a w 2013 r. biznesmen zginął w wypadku swojego helikoptera. Właścicielem spółki została jego żona, obecna posłanka PiS Dorota Arciszewska.

W 2017 roku Stary Browar odkupiła od niej krakowska spółka Satorii – Polskie Projekty Inwestycyjne, a potem dokupiła od miasta za 2 mln przyległą kamienicę.

Będzie to kolejny hotel zarządzany przez VHM po uruchomionym w ubiegłym roku Hamptonie by Hilton Old Town w Gdańsku, będących w przygotowaniu Hamptonach w Łodzi i Olsztynie oraz Holiday Inn w Warszawie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *