Najważniejsza konferencja hotelowa w Europie przełożona z powodu koronawirusa   KORONAWIRUS

IHIF, największa w Europie konferencja poświęcona inwestycjom w hotelarstwie nie odbędzie się w planowanym terminie, czyli w dniach 2-4 marca tego roku w Berlinie. Organizatorzy zdecydowali o jej przeniesieniu na 4-6 maja – wynika z nieoficjalnych informacji „Hotelarza”, o czym informujemy jako pierwsi.

The International Hotel Investment Forum – IHIF to największa i najważniejsza konferencja hotelarska w Europie, tradycyjnie odbywająca się w tym samym tygodniu co ITB, największe targi turystyczne (decyzja o ewentualnym odwołaniu targów jeszcze nie zapadła). W tym roku miała odbyć od najbliższego poniedziałku do środy w hotelu InterContinental w Berlinie.

Rokrocznie uczestniczy w niej ponad 2 tysiące uczestników z kilkudziesięciu krajów. Program konferencji koncentruje się wokół nowych strategii rozwoju dla rynków lokalnych, zarządzania, strategii operacyjnych i alternatywnych form zakwaterowania.

Obecnie z uwagi na rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa na świece organizatorzy zdecydowali o przesunięciu imprezy na  4-6 maja tego roku. Mnóstwo uczestników jest już w drodze na konferencje, lecz od wczoraj wiele firm informowało równocześnie, że rezygnują z udziału w wydarzeniu.

Paul Miller, dyrektor generalny firmy Questex, organizatora wydarzenia komentuje -  To była bardzo trudna decyzja, ponieważ wielu uczestników prosiło nas o kontynuację programu. Ostatecznie nie ma niczego ważniejszego niż zdrowie i bezpieczeństwo, stąd decyzja o przełożeniu konferencji.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *