IGHP apeluje w sprawie uwolnienia gastronomii hotelowej dla gości   KORONAWIRUS

Prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, Ireneusz Węgłowski, wystosował pismo do premiera Mateusza Morawieckiego z apelem o wprowadzenie odpowiednich zmian do projektu Rozporządzenia, które uwolnią gastronomię hotelową dla gości, przy zachowaniu najwyższych zasad bezpieczeństwa.

W projekcie Rozporządzenia Rady Ministrów z 30 kwietnia znalazły się zapisy rozbieżne z udostępnionymi publicznie wczoraj (29 kwietnia) wytycznymi Ministerstwa Rozwoju dotyczącymi działalności gastronomii hotelowej.

Zdaniem IGHP, bezpieczniejsza jest obsługa gości w restauracji hotelowej przy stosowaniu reżimu sanitarnego, zachowaniu odległości między osobami i innych ograniczeń, niż umożliwienie im szukania wyżywienia poza hotelem. Według Izby, usługa room serwisu hotelowego nie zaspokoi potrzeb gości w tym zakresie, więc dopuszczenie osób trzecich dostarczających posiłki dla gości, stwarzać będzie dodatkowe ryzyko niezachowania dystansu społecznego na terenie hotelu. Większość obiektów, nie czekając na przepisy, już wypracowała właściwe procedury dla zachowania bezpieczeństwa gości i pracowników hoteli. IGHP jest przekonana, że otwarcie restauracji dla gości hotelowych ograniczy ryzyko w stosunku to tego, które towarzyszy korzystaniu z zewnętrznych punktów gastronomicznych sprzedających na wynos.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *