Nowe obostrzenia w strefach czerwonych i żółtych   KORONAWIRUS

152 miasta i powiaty, blisko połowa Polski, znalazły się w czerwonej strefie w tym Kraków, Warszawa czy całe Trójmiasto. Według zaktualizowanych wytycznych działalność gastronomii dozwolona będzie w godzinach 6-21, potem jedynie na wynos, a zajęty może być co drugi stolik. We wszystkich strefach zawieszona będzie również działalność basenów, siłowni i aquaparków. Od 19.10 w strefach czerwonych obowiązywał będzie również zakaz organizacji imprez okolicznościowych.

- Pomoc cały czas płynie do przedsiębiorców. Będą prowadzone działania dla tych branż, które będą teraz w trudniejszym położeniu niż inne - np. dla branży gastronomicznej czy turystycznej - zaznaczył premier Mateusz Morawiecki pytany o działania dla przedsiębiorców. 

W strefie żółtej gastronomia też będzie mogła działać w godzinach 6-21, wesela będą mogły być realizowane do 20 osób bez zabawy tanecznej, zawieszona zostanie także działalność basenów, aquaparków i siłowni.

.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *