IGHP pisze do premiera: Hotele i współpracujące z nimi firmy pozostały bez żadnej pomocy   KORONAWIRUS

W związku z zamknięciem hoteli od 28 grudnia Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego skierowała pismo do premiera Mateusza Morawieckiego w którym domaga się przedstawienia rządowych form pomocy mających zapobiec dalszym zwolnieniom pracowników i upadłościom przedsiębiorstw hotelarskich jak i współpracujących z nimi firm.

IGHP podkreśla, że w niedawno uchwalonej Tarczy 6.0 branża hotelowa nie otrzymała realnego wsparcia finansowego. Obowiązkiem państwa, w konsekwencji zatrzymania działalności gospodarczej decyzją administracyjną, jest zapewnienie utrzymania miejsc pracy i zagwarantowanie przetrwania firm. Przedsiębiorcy muszą niezwłocznie otrzymać konkretne i wiarygodne informacje dotyczące zaplanowanej przez rząd pomocy, bo już dzisiaj podejmują decyzje biznesowe dotyczące przyszłości swoich firm, w tym decyzje utrzymania lub nie stanowisk pracy - czytamy w piśmie do premiera.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *