W tym roku rozpocznie się budowa hotelu Hilton Garden Inn w Pobierowie   INWESTYCJE

Pomimo pandemii budowa pierwszego budynku apartamentowego w kompleksie Pinea w Pobierowie przebiega zgodnie z planem. Z końcem grudnia zakończono prace żelbetowe łącznie z betonowaniem dachu pierwszego budynku apartamentowego. W tym roku planowane jest też rozpoczęcie prac nad kolejnym i zarazem ostatnim etapem kompleksu hotelowo-uzdrowiskowego, obejmującym hotel sieci Hilton, część rekreacyjno-rehabilitacyjną oraz condohotel.

Pierwszy budynek apartamentowy ma być oddany do użytku w połowie 2021 roku.

Inwestycja Pinea docelowo obejmie trzy budynki: prywatne apartamenty wakacyjne zlokalizowane w pierwszym obiekcie, apartamenty wakacyjne w systemie condo w środkowym, a także całoroczny hotel Hilton Garden Inn zarządzany przez VHM Hotel Management. Integralną częścią kompleksu ma stać się okołohotelowa infrastruktura z rozbudowanymi usługami gastronomicznymi, okołomedycznymi, fitness, beauty oraz SPA, w tym zespołem krytych basenów.  W obiektach dostępnych od strony dróg prowadzących nad morze przewidziano miejsce pod lokale usługowo-handlowe, w tym dla małej gastronomii.

Pinea położona jest w centrum Pobierowa, pomiędzy dwoma zejściami
na plażę, przy samym brzegu, od którego oddziela ją jedynie wąska, porośnięta zagajnikiem wydma. Pierwsi właściciele mieszkań będą odbierać lokale już latem 2021. Jednocześnie w najbliższym roku mają ruszyć prace nad drugim i zarazem ostatnim etapem inwestycji, obejmującym hotel sieci Hilton, condohotel oraz infrastrukturę basenowo-rekreacyjną.

Autorem projektu Pinea jest międzynarodowe biuro projektowe Chapman Taylor. Za wnętrza odpowiada polsko-belgijska pracownia projektowa ELD. Inwestorem odpowiedzialnym za całe przedsięwzięcie jest belgijska firma Fenixco.  Generalnym wykonawcą kompleksu jest STRABAG Polska.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *