Inny Marriott w Polsce – Home & Villas   OTWARCIA

Stworzona w połowie ubiegłego roku przez sieć Marriott International platforma krótkoterminowego wynajmu apartamentów i domów Homes & Villas by Marriott International weszła do Polski. Podpisała umowę z polskim operatorem apartamentów wakacyjnych Renters.pl, zarządzającym ok. 1 tys. obiektów. W ofercie Homes & Villas by Marriott International jest ok. 50 apartamentów nad morzem, w Warszawie, Krakowie i Poznaniu.

Kraków

Jak opisuje Marriott: „Homes & Villas by Marriott International to globalna oferta wynajmu mająca na celu przeniesienie ponad 90-letniego doświadczenia firmy w dziedzinie hotelarstwa na rynek wynajmu domów, koncentrując się wyłącznie na kategorii premium i luksusowych domów. Marriott współpracuje z wybranymi profesjonalnymi operatorami, aby zapewnić, że każda oferta może być obsługiwana zgodnie ze standardem oczekiwanym od Marriott International”. Obecnie oferuje ok. 2 tys. lokalizacji głównie w USA, na Karaibach oraz w kilkunastu krajach europejskich. Członkowie programu lojalnościowego Marriott Bonvoy korzystając z nich mogą zdobywać punkty, a sieć dzięki nowej platformie oferuje „jeszcze większy wybór miejsc zakwaterowania, które odpowiadają różnym potrzebom podróżowania na całym świecie”.

Gdańsk

Ekspansja Marriotta w zakresie wynajmu domów była wynikiem programu pilotażowego z 2018 r., w ramach którego rozszerzyła ofertę stworzonego w 2015 r. soft brandu Tribute Portfolio. Spośród gości rezerwujących podczas pilotażu domy, które były dostępne tylko w wybranych miastach europejskich, prawie 90 procent było członkami Marriott Bonvoy, a ponad trzy czwarte podróżowało w celach wypoczynkowych z rodziną i przyjaciółmi. Średni pobyt gościa był ponad trzykrotnie dłuższy niż typowy pobyt w hotelu.

Warszawa

W Polsce pierwszym partnerem wybranym do zarządzania bazą obiektów premium Homes & Villas by Marriott International została firma Renters.pl, specjalizująca się w zarządzaniu najmem krótkoterminowym. – Obecnie w naszym portfelu znajduje się ok. 1000 apartamentów z całej Polski. Połowa z nich jest zlokalizowana nad morzem, skąd pochodzimy. Wspólnie z siecią Marriott starannie wybraliśmy do kolekcji jak dotąd ok. 50 apartamentów, spełniających wymagania stawiane przez sieć. Dotyczą one jakości wyposażenia, designu oraz bezpieczeństwa. Każdy apartament przechodzi przez staranną weryfikację i jest ostatecznie akceptowany przez Marriott. Korzystanie z doświadczeń branży hotelarskiej dowodzi, że rynek najmu krótkoterminowego profesjonalizuje się – mówi Sebastian Hejnowski, współzałożyciel Renters.pl, wcześniej związany z branżą reklamową m.in. jako szef polskiego oddziału globalnej sieci public relations MSL Group, agencji reklamowej Leo Burnett i chief growth oficer Publicis Group.

Renters.pl pobiera 20 proc. prowizji od rezerwacji, a pozostała kwota trafia do właściciela. W 2020 r. przychody Renters.pl sięgnęły blisko 30 mln zł. Kompleksowo zajmujemy się naszymi obiektami. – Nasz zespół ekspertów każdego dnia bada rynek za pomocą specjalnych narzędzi. Dzięki temu możliwe jest takie ustawienie poziomu cen, by zapewnić znaczący wzrost zysku – deklaruje Sebastian Hejnowski.

Niedawno siec Accor uruchomiła stronę internetową Apartments & Villas, poświęconą wynajmowaniu prywatnych rezydencji, apartamentów, willi i domów.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *