Trwa pierwszy panel konferencji Hotel Trends Poland & CEE   KONFERENCJE "HOTELARZA"

Trwa Panel liderów rynku międzynarodowej konferencji Hotel Trends Poland&CEE. Dorota Malinowska wraz z przedstawicielami branży rozmawiają o tym czy hotele to wciąż atrakcyjna forma lokaty kapitału.

Hotele przez lata uchodziły za nieruchomości relatywnie bezpieczne i gwarantujące pewną stopę zwrotu z inwestycji. Czy pandemia koronawirusa naruszy ten stan? Jak rynek będzie się odradzał i jakich wyników należy spodziewać się w przyszłym roku i w kolejnych latach? Czy należy się spodziewać, że hotelarstwo jakie znamy jeszcze powróci, czy też należy nauczyć się podejścia do tego biznesu od nowa? Jakie pozytywne tendencje daje się zauważyć i jakie wnioski i nauki płyną z lekcji COVID-19? O to zapytamy liderów rynku hotelowego z Polski i Europy. Te kwestie próbują rozstrzygnąć paneliści: Rune Askevold - dyrektor zarządzający Puro Hotels, Rudolf Grossmayer - dyrektor zarządzający UBM Development AG, Markus Lehnert - wiceprezes Międzynarodowego Działu Rozwoju Marriott International, Andrzej Wójcik - prezes zarządu Satoria Group i Jan Wróblewski – współzałożyciel Zdrojowa Invest & Hotels. Dyskusję moderuje Dorota Malinowska, współzałożycielka Pro-Value.

- Przed krachem rynek dynamicznie się rozwijał, ale sytuacja sprawiła, że spadł nam popyt, bo przyszedł wirus - mówi Andrzej Wójcik. - Najpierw każdy walczył o płynność, aby przetrwać. Dziś jesteśmy mocno zmęczeni, ale nie widzimy mety. Nie mamy wiedzy i doświadczeń w tym temacie. Zakładam, że pierwsze półrocze dla naszej branży będzie jeszcze trudne, bo ograniczenia i restrykcje będą do końca marca. W kwietniu nasi klienci będą mogły decydować o pobytach w hotelach. W drugim półroczu, jak pokazał zeszły rok, liczę na to, że rynek będzie się rozwijał. Będzie szybciej jednak wracał ruch turystyczny. Goście biznesowi będą dalej bardziej restrykcyjni pod tym względem. Pejzaż cały czas jest kryzysowy.

- Ten rok będzie moim zdaniem gorszy niż poprzedni, a z drugiej strony widać cały czas, że otwierają się nowe hotele, bo jest moim zdaniem kuriozalne - mówi Jan Wróblewski. - Znaków zapytania jest tak dużo, że trzeba być przygotowanym na dalsze funkcjonowanie w trybie kryzysowym.

Zachęcamy Państwa do zadawania pytań panelistom. Wybrane zagadnienia zostaną odczytane przez moderatorów i poddane dyskusji. Podczas trwania wydarzenia zapraszamy także do dyskusji na czacie dla uczestników.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *