Panel finansowy prowadzi Tomasz Pieniążek, wiceprezes IGHP   KONFERENCJE "HOTELARZA"

Rozpoczął się panel finansowy interaktywnej konferencji Hotel Trends Poland & CEE organizowanej przez czasopismo „Hotelarz”. Poruszane są między innymi kwestie: Skąd wziąć kapitał w trudnych czasach? Finansowanie bankowe, a może obligacje?

Polskie hotelarstwo jeszcze niedawno było jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki. Czy pandemia koronawirusa sprawi, że banki trwale odwrócą się od finansowania hoteli? Jak obecnie instytucje finansowe podchodzą do sytuacji w jakiej znalazło się hotelarstwo i czy są elastyczne w renegocjowaniu umów? Czy nowe projekty mają dziś szansę na uzyskanie finansowania, a jeśli tak - to na jakich warunkach? A może warto rozważyć alternatywne formy finansowania - jak emisja obligacji?

Panel finansowy moderuje Tomasz Pieniążek - partner, Mumotive Consulting Group, wiceprezes zarządu IGHP, a w dyskusji biorą udział Piotr Jankowski – CFA, wiceprezes zarządu Michael / Ström Dom Maklerski SA, Agnieszka Kaczyńska - dyrektor Departamentu Nieruchomości i Inwestycji Strukturyzowanych firmy mLeasing, Paulina Mazurkiewicz-Kurek - dyrektor finansowy Polskiego Holdingu Hotelowego, Małgorzata Nesterowicz - dyrektor ds. Sektora Usług I Firm Rodzinnych w Santander Bank Polska, Łukasz Płoszyński - wiceprezes zarządu Focus Hotels.

- Ostatni rok to były rozmowy dotyczące restrukturyzacji finansowania - mówi Agnieszka Pieniążek . - Przyjęliśmy za główny cel ochronę portfeli naszych klientów. Rozmowy dotyczyły m.in. części kapitałowych czy odsetek. Zdarza się, że od roku nie ma żadnych spłat dlatego zależy nam na rozmowach z udziałowcami. Restrukturyzacje, których udzieliliśmy znacząco przekraczały wcześniej ustalone.

- Sytuacja wymaga szczerości i otwartości - mówi Małgorzata Nesterowicz. - jednej strony szczegółowo dopasowujemy się do sytuacji hoteli, a z drugiej jesteśmy otwarci na działania prowadzone w ścisłym kontakcie z inwestorami, z zaangażowaniem się obu stron.

- Musieliśmy przyjrzeć się przede wszystkim kosztom, którymi są przede wszystkim czynsze - zauważa Łukasz Płoszyński. - Duża część naszych partnerów na początku przestała w ogóle płacić czynsze, ale staraliśmy się prowadzić rozmowy, które miały wypracować porozumienia i to nam się w dużej mierze udało.

Zachęcamy uczestników konferencji do zadawania pytań panelistom. Wybrane zagadnienia zostaną odczytane przez moderatorów i poddane dyskusji. Podczas trwania wydarzenia zapraszamy także do dyskusji na czacie dla uczestników.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *