Od 13 marca hotele zamknięte także w woj. pomorskim   KORONAWIRUS

Lockdown w ramach którego zakazana jest m.in. działalność hoteli zostanie przedłużony o tydzień tj. do 20 marca w województwie warmińsko-mazurskim, natomiast od 13 marca dotyczyć będzie także woj. pomorskiego - poinformował podczas konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski. W pozostałych regionach sytuacja pozostaje bez zmian.

Na Pomorzu od 13 do 20 marca zamknięte zostaną hotele, kina, teatry, muzea, baseny, solaria i inne obiekty sportowe, wprowadzona zostanie także nauka hybrydowa.

Jak zastrzegł minister, co tydzień mogą być podejmowane decyzje o zmianach w poszczególnych regionach.

Minister dodał także, że podejście do obostrzeń się zmienia. -Mamy nową sytuację, część osób jest zaszczepiona, jest dużo osób mających przeciwciała. Luzowanie obostrzeń będzie odważniejsze. Po świętach możliwe przywracanie branż do normalnego działania. Warunkiem: koniec trzeciej fali epidemii -powiedział

Niedzielski wskazał, że na początku stycznia odsetek mutacji brytyjskiej wynosił 5 proc., później zbliżał się do 10 proc., "a teraz ten udział rośnie dość szybko. Za ostatnie 21 dni mamy 25-procentowy udział mutacji brytyjskiej" - powiedział. Podkreślił, że w regionach, gdzie sytuacja jest gorsza, ten udział jest jeszcze wyższy i to ona napędza trzecią falę epidemii. W wyrywkowych próbach udział brytyjskiej mutacji wirusa to 70 proc. lub więcej.

- Jesteśmy w sytuacji trudniej. Trzecia fala się rozwija. W przyszłym tygodniu możemy przekroczyć nawet poziom 18 tys. zachorowań. Od nas zależy, czy będziemy panowali nad tym - powiedział. Zaapelował o odpowiedzialność i przestrzeganie zaleceń.


Komentarze

 • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
 • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Od 13 marca hotele zamknięte także w woj. pomorskim

 1. ANNA CHROMA FINANSOWANIE
  Witam wszystkich
  Bardzo dziękuję Bogu że ponownie postawiłeś ANNA CHROMA na mojej ścieżce.
  W przypadku wszystkich Twoich potrzeb finansowych lub masz kłopoty finansowe, po prostu skontaktuj się z tą wspaniałą ANNA CHROMA, a będziesz miał pełną satysfakcję.Ta kobieta właśnie pomogła mi niewielką sumą 55 000 zł, a to mi wystarczy.
  Jest kobietą serca, dzięki tej wspaniałej kobiecie mogłem podnieść standard życia i zadłużenie.
  Jeśli potrzebujesz małej pożyczki, skontaktuj się tylko z nimi, a nie zawiedziesz się.
  E-mail: annachroma1949@gmail.com
  Dziękuję Ci

  UWAGA
  NIE POLSKI, wstrzymaj się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *