Restauracje, baseny, fitness mogą wznowić działalność dzień wcześniej – w piątek 28 maja   KORONAWIRUS

21 maja, osiem dni przed wcześniej planowanym terminem, działalność będą mogły wznowić kina, teatry i instytucje kultury. Z kolei restauracje (wewnątrz lokali), a także fitness, baseny i siłownie będą mogły wznowić działalność nie 29, ale 28 maja.

Zdecydowaliśmy z ministrem zdrowia i Radą Medyczną, by skorygować plan luzowania obostrzeń w maju. Przyspieszamy otwarcie kin, teatrów, instytucji kultury w reżimie sanitarnym o 8 dni, na 21 maja - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Szef rządu dodał także: - Zdecydowaliśmy przyspieszyć otwarcie branży "sportowej" - klubów fitness, siłowni, basenów - o 1 dzień, na 28 maja. Apeluję o ostrożne korzystanie z powrotu do normalności.

Przypomnijmy, że od 15 maja działalność będzie mogła wznowić gastronomia na świeżym powietrzu z zachowaniem dystansu między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika), a od 28 maja będzie można przyjmować gości także wewnątrz restauracji przy maks. 50 proc. obłożenia, dystansie między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika).


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Restauracje, baseny, fitness mogą wznowić działalność dzień wcześniej – w piątek 28 maja

  1. O wiele za późno. Spora część branży turystycznej, hotelarskiej jest na skraju bankructwa. Apartamenty stały puste. Należy zadać pytanie, w imię czego? Żeby zrealizować co? A najciekawsze jest to, że nie wiemy co się wydarzy jesienią… Czy im nie przyjdzie do głowy kolejne zamknięcie??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *