Informacja dla hoteli – punkty informacyjne dla obywateli Ukrainy   SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Otrzymujemy sygnały, że uchodźcy z Ukrainy, którzy nie mają po stronie polskiej rodziny lub znajomych, udają się także do hoteli z prośbą o uzyskanie informacji dotyczących miejsc gdzie mogliby otrzymać pomoc. Punkty takie od dziś działać będą na dworcach kolejowych w każdym mieście wojewódzkim.

Jak poinformował wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker, w Warszawie będą trzy takie punkty: dwa na dworcach, a jeden na Lotnisku Chopina.

Minister wyjaśnił, że każda osoba, która przekracza polsko-ukraińską granicę, otrzymuje ulotkę z podstawowymi informacjami, w tym o punktach recepcyjnych. -Część z tych osób jedzie w głąb Polski, pomimo że nie ma miejsca, które byłoby miejscem stałego pobytu - dodał.

-Dopiero w województwach, przykładowo dzisiaj w woj. zachodniopomorskim, mazowieckim, odzywają się do władz, do wojewodów, do samorządów, że szukają takich miejsc czasowego pobytu w ośrodkach dla uchodźców - wyjaśnił wicecef MSWiA.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *