Waldorf Astoria w Edynburgu sprzedany po ok. 1,8 mln zł za pokój   TRANSAKCJE

241-pokojowy hotel Waldorf Astoria - The Caledonian w historycznym budynku w centrum Edynburga kupiony został przez Henderson Park, nieruchomościowy fundusz inwestycyjny z Londynu, za 85 mln funtów (353 tys. za pokój, czyli ponad 1,8 mln zł).

Hotel kupiony został od Twenty14 Holdings – hotelarskiego ramienia inwestycyjnego koncernu LuLu Group z centralą w Abu Dhabi. Nowy właściciel wraz ze swoją firmą operatorską i jednocześnie asset managerem Klarent Hospitality planuje przeprowadzić w nim generalny remont. Hotel The Caledonian otwarty został w 1903 r. W 2000 r. kupiła go sieć Hilton za 44,2 mln funtów i przekształciła w Caledonian Hilton Edynburg, a po remoncie kosztem 24 mln funtów w 2011 r. wprowadziła pod swoją najbardziej luksusową markę Waldorf Astoria. W 2018 r. Hilton sprzedał hotel koncernowi LuLu Group za 85 mln funtów. To trzeci hotel w Edynburgu sieci Hilton w portfolio Henderson Park po 211-pokojowym Hiltonie i 155-pokojowym DoubleTree by Hilton Airport.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *