JIN JIANG – Siecią Roku 2019 na polskim rynku hotelarskim   "HOTELARZ"

W Rankingu "Hotelarza" 7NAJ w kategorii Sieć Roku wygrała... formalnie nieobecna w Polsce chińska sieć Jin Jiang. Nominacje zdobyły też: Louvre Hotels Group, Radisson Hotel Group, Marriott International i Puro Hotels.

SIEĆ ROKU 2019

JIN JIANG (Louvre Hotels Group i Radisson Hotel Group)

Formalnie nieobecna w Polsce, stała się de facto drugą siecią hotelarską w Polsce, z ok. 5,5 tys. pokoi w 33 hotelach. A w przygotowaniu jest kolejnych ok. 15 z ponad 2 tys. pokoi. A to wszystko dzięki dwóm dynamicznie rozwijającym się w Polsce sieciom: Louvre Hotels Group i Radisson Hotel Group, które zostały kupione przez to chińskie konsorcjum, a obydwie zasługują na oddzielne wyróżnienia za swój szybki rozwój. Dzięki tym zakupom Jin Jiang stał się też drugą siecią hotelarską na świecie po Marriott International, a w Polsce po Accorze, który dysponuje ok. 13 tys. pokoi w ok. 80 hotelach. W naszym kraju daleko pozostawił za sobą Marriotta i Hiltona, mające po ok. 3,5 tys. pokoi.

NOMINACJE

LOUVRE HOTELS GROUP

Sieć Louvre Hotels Group jest piątą siecią hotelarską w Polsce z 2,5 tys. pokoi w 20 hotelach. W tym roku podpisała umowy na trzy obiekty pod nową w Polsce marką Royal Tulip: dwa w hotelach Zdrojowej Invest (Sand w Kołobrzegu i Cristal Resort w Szklarskiej Porębie) oraz z Marvipol Development w powstającym kompleksie Unique Tower na Woli, a także z WIK Capital na aparthotel pod kolejną nową marką Tulip Residence na Pradze. Hotel pod nową w Polsce marką Hôtels & Préférence pojawiać ma się też w Szklarskiej Porębie. Łącznie to ponad 1 tys. pokoi, a z Marvipolem podpisano też list intencyjny dotyczący stworzenia w Gdańsku na Wyspie Spichrzów trzymarkowego kompleksu Kyriad – Tulip Inn – Premiere Classe z ok. 350 pokojami. W przygotowaniu jest też podpisany wcześniej dwumarkowy kompleks Kyriad – Premiere Classe w Katowicach .

RADISSON HOTEL GROUP

Sieć Radisson Hotels Group zaczynała ten rok z 11 hotelami i 2,5 tys. pokoi. Otworzyła dwa kolejne: 340-pokojowego Radissona w Gdańsku i 160-pokojowego Radissona Blu w Zakopanem, czyli przekroczyła granicę 3 tys. pokoi. A podpisano też umowy na kolejne Radissony w powstających hotelach Zdrojowej Invest w Kołobrzegu i Szklarskiej Porębie, na Radissona Blu w Ostródzie w byłej inwestycji Condohotels Group oraz na Radissona Red w Warszawie w inwestycji GetHouse Golub, łącznie z kolejnymi 700 pokojami. W przygotowaniu jest też Radisson Red w Krakowie, a w planach Radisson Blu w Sopocie.

MARRIOTT INTERNATIONAL

W tym roku pod markami sieci Marriott International ruszyły w Polsce Moxy w Warszawie na Pradze i przy lotnisku Poznań-Ławica oraz Four Points by Sheraton na Służewcu biurowym, łącznie z ok. 450 pokojami. Ogłoszono też nowe hotele Autograph Collecion w Warszawie (a wcześniej w Krakowie), Moxy w Lublinie i przy lotnisku Kraków-Balice (w 2020 r. rusza Moxy w Szczecinie w combo z Courtyardem by Marriott), AC by Hilton w Krakowie na Błoniach i w Poznaniu, Renaissance na Wyspie Spichrzów i Le Meridien w Krakowie w hotelu Royal sieci AMW Hotele/PHN. Powstaje kompleks Residence Inn – Moxy w Warszawie koło Galerii Mokotów, w planach jest wprowadzenie kolejnej nowej (soft)marki Tribute do największych miast. Łącznie daje to ponad 1 tys. w tzw. pipelinie do obecnych 3,6 tys.

PURO HOTELS

Przełomowy rok w rozwoju tej Polskiej sieci stworzonej w 2011 r. – wkroczyła wreszcie do Warszawy, a także do Łodzi, przekraczając próg 1 tys. pokoi w siedmiu hotelach. W przygotowaniu są kolejne inwestycje w Katowicach obok Spodka, w centrum Wrocławia i na bliskiej Woli w Warszawie, wszystkie ponad 200-300-osobowe. Po ich uruchomieniu Puro będzie miało już 2 tys. pokoi. A zapewne wkrótce będzie można usłyszeć o kolejnych nowych projektach sieci.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *