Powstają wytyczne dotyczące eventów, ślubów i parków rozrywki   KORONAWIRUS

Ministerstwo Rozwoju prowadzi konsultacje ws. wytycznych dla branż, które czekają na odmrożenie, m.in. eventowej, ślubnej oraz z właścicielami parków rozrywki. Z kolei wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński podczas dzisiejszej konferencji prasowej powiedział, że ministerstwo zarekomendowało zgodę na organizację wesel do 50 uczestników w ramach kolejnego etapu odmrażania gospodarki który planowany jest na początek czerwca.

Najpewniej w przyszłym tygodniu, podczas konferencji prasowej rządu, zostaną przekazane ostateczne decyzje w tej sprawie. - Biorąc pod uwagę, że temat wesel, komunii, rodzinnych ważnych wydarzeń był jednym z najczęściej występujących podczas konsultacji naszego ostatniego rozporządzenia tematów, to myślę, że to będzie najważniejsza rzecz, którą będziemy chcieli w najbliższym czasie zakomunikować - zapowiedział wiceminister.

Tymczasem Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia prowadzi konsultacje ws. wytycznych dla branż, które czekają na odmrożenie, m.in. eventowej, ślubnej oraz z właścicielami parków rozrywki.

- Po ubiegłotygodniowym uruchomieniu branży gastronomicznej i branży beauty, przygotowujemy się do kolejnego etapu odmrażania polskiej gospodarki. Zależy nam na tym, aby przedsiębiorcy i pracownicy z tych sektorów biznesu, które do tej pory ponosiły największe straty w wyniku pandemii koronawirusa, możliwie szybko wrócili do swojej pracy. W tym celu już od kilku dni prowadzimy rozmowy z przedstawicielami branży eventowej, ślubnej i rozrywkowej. Za nami również uzgodnienia wytycznych dotyczących funkcjonowania m.in. salonów piercingu i tatuażu oraz solariów – podkreśla wiceminister rozwoju Olga Ewa Semeniuk.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *