Bony turystyczne jeszcze w tym sezonie. Po 500 zł na każde dziecko   KORONAWIRUS

Prezydent Andrzej Duda podczas dzisiejszego wiecu wyborczego w Stalowej Woli powiedział, że rodziny jeszcze w tym sezonie otrzymają bon turystyczny w wysokości 500 zł na każde dziecko na wzór programu 500 plus. To zmiana w sposobie realizacji świadczenia w stosunku do wcześniejszych zapowiedzi Ministerstwa Rozwoju, ale jeśli prezydencki program zostanie zrealizowany krajowa turystyka zostanie wsparta kwotą niemal 3,5 mld zł.

Pierwotnie, według planów MR bony w kwocie 1000 zł miały powędrować do grupy zatrudnionych na umowę o pracę o dochodach do 5200 zł brutto. Na bony składać mieli się pracodawcy i państwo w stosunku 1:9. Według szacunków do otrzymania bonów miało być uprawnionych 7,7 mln pracowników, co oznaczałoby, że krajowa turystyka zostanie zasilona kwotą ponad 7 mld zł.   

Według aktualnych prezydenckich zapowiedzi aktualna koncepcja bonu przewiduje, że  „To będzie 500 zł na każde dziecko w rodzinie do wykorzystania na potrzeby wypoczynku turystycznego, wyjazdów, kolonii, wczasów, wszystkiego tego, co z tym związane”.

Według prezydenta Andrzeja Dudy środki te poprawią sytuację polskich rodzin, ale też dotkniętej skutkami pandemii polskiej branży turystycznej.

Aktualnie rządowy program „500+” obejmuje 6,8 mln dzieci. Jeśli projekt zostanie zrealizowany w zapowiadanej formule krajowa turystyka zyska w tym roku zastrzyk w kwocie niemal 3,5 mld zł.

O tym co przedstawiciele branży sądzą na temat bonów pisaliśmy wczoraj w tekście "Branża czeka na bony turystyczne".


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *