Puro Hotel Warszawa Centrum INWESTYCJĄ ROKU w głosowaniu Kapituły Konkursu HIR 2020   "HOTELARZ"

Warszawski Puro Hotel wygrał w trzeciej edycji konkursu na Hotelarskie Inwestycje Roku w głosowaniu blisko 30-osobowej Kapituły, składającej się z szefów polskich sieci hotelarskich i operatorskich, dyrektorów ds. rozwoju globalnych sieci w Polsce, doradców hotelarskich oraz najlepszych architektów z doświadczeniem w branży hotelarskiej.

Ideą konkursu jest wyróżnianie najlepszych inwestycji, inwestorów i firm pracujących dla branży hotelarskiej, mających największy wpływ na rozwój i kształtowanie wizerunku polskiego hotelarstwa. Tradycyjnie wyniki konkursu na Hotelarskie Inwestycje Roku ogłaszaliśmy podczas gali na majowej konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE w hotelu Renaissance Airport. W tym roku, chociaż zorganizowaliśmy stacjonarną konferencję 25 maja, to nie mogliśmy zorganizować gali. Dlatego wyniki ogłaszamy w czerwcowym wydaniu „Hotelarza” (więc prenumeratorzy znają też już zwycięzców w pozostałych kategoriach: Inwestycja Roku według Czytelników, Inwestor Roku, Biuro Architektoniczne Roku i Pracownia Projektowa Roku).

W kategorii Inwestycja Roku Kapituła składająca się z liderów polskiego hotelarstwa PEŁNY SKŁAD TUTAJ wybierała spośród dziesięciu hoteli otwartych między marcem 2019 a marcem 2020, wyselekcjonowanych przez Kolegium Redakcyjne „Hotelarza”. W wyniku głosowania powstała finałowa trójka, a najwięcej głosów zdobył

PURO HOTEL WARSZAWA CENTRUM

POKOJE: 148. PROJEKT ARCHITEKTONICZNY: JEMS Architekci WNĘTRZA: DeSallesFlint INWESTOR: Genfer

Otwarty w kwietniu ub.r. hotel z rozmachem wszedł na stołeczny rynek (jak wszystkie poprzednie hotele tej sieci, ale ten rynek był najbardziej wymagający) i zalicza się już do ścisłej czołówki warszawskich hoteli. Pokoje utrzymane są w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Płaszczyznowa elewacja hotelu, o jasnym, mlecznobiałym kolorze, z dużymi przeszkleniami, celowo pozbawiona jest światłocieni. Widoczna jest przede wszystkim od strony północnej, grając głównie rysunkiem i wyrazistymi rytmami podziałów fasadowych paneli. Przeszklony parter prezentuje przechodniom wnętrza hallu, restauracji i baru. Na parterze znajduje się restauracja Magari inspirowana kuchnią włoską, a na najwyższym piętrze sky bar Loreta z tarasem, które stały się jednymi z najlepszych miejsc w Warszawie. Do tego Prisma Spa z zabiegami wykonywanymi z użyciem stworzonej na potrzeby sieci Puro linii naturalnych kosmetyków polskiej marki Alba 1913.

FINALIŚCI

RADISSON HOTEL & SUITES, Gdańsk

POKOJE: 341. PROJEKT ARCHITEKTONICZNY: KD Kozikowski Design WNĘTRZA: LOFT Magdalena Adamus INWESTOR: Zbigniew Nowak

BACHLEDA LUXURY HOTEL MGALLERY BY SOFITEL, Kraków

POKOJE: 64. PROJEKT ARCHITEKTONICZNY: Id-Biuro Projektów WNĘTRZA: ORB Studio INWESTOR: Bachleda Grupa Inwestycyjna

POPRZEDNI LAUREACI

2019      RENAISSANCE AIRPORT, Warszawa

2018      RADISSON BLU RESORT, Świnoujście


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *