Poluzowanie kolejnych obostrzeń w hotelarstwie   KORONAWIRUS

Od soboty 24 lipca obowiązuje nowe Rozporządzenie Rady Ministrów regulujące m.in. kwestie liczebności konferencji, czy możliwości korzystania z basenów i aquaparków w hotelach.

Podstawową zmianą jest umożliwienie przez ustawodawcę organizacji konferencji, szkoleń i innych wydarzeń, także powyżej 150 osób pod warunkiem zachowania 2,5 mkw. przestrzeni powierzchni na osobę (poprzednio 4 mkw.). Zniesiono również limity dla gości korzystających z basenów, aquaparki mogą być zapełnione do 75% swojej nominalnej pojemności.

Również od soboty ruszyły zgłoszeniaa przedsiębiorców do Polskiego Bonu Turystycznego. Aby przystąpić do programu należy wypełnić oświadczenie dostępne na stronie Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Oświadczenie trzeba podpisać: profilem PUE, podpisem kwalifikowanym, podpisem osobistym (e-dowód) lub profilem zaufanym. Którzy przedsiębiorcy mogą ubiegać się o wpisanie na listę beneficjentów i jak to zrobić, piszemy TUTAJ.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *