Vienna House Mokotów zmieni markę?   TRANSAKCJE

Niemiecka HR Group przejęła blisko połowę portfela hoteli Vienna House. Transakcja obejmuje łącznie 23 hotele, które działają na podstawie umów dzierżawy. W Polsce jest to Vienna House Mokotów. Jak informuje serwis tophotel.de, hotele najprawdopodobniej nie będą już prowadzone pod marką Vienna House, gdyż HR Group trzyma się strategii poszukiwania partnera franczyzowego dla każdego z hoteli z osobna.

W ramach dzierżawy działać miały też dwa powstające obiekty: Vienna House Easy we Wrocławiu z 240 pokojami i Vienna House R.evo w Katowicach z 203 pokojami.

– Przejęcie obejmuje 20 działających hoteli oraz trzy nieruchomości w trakcie realizacji, co zapewni nam jeszcze silniejszą pozycję międzynarodową i dalsze poszerzenie naszego portfolio w Niemczech i Szwajcarii. Polska jest dla nas nowym i bardzo ciekawym rynkiem – powiedział Ruslan Husry, dyrektor generalny HR Group, cytowany przez tophotel.de. – Będziemy prowadzić rozmowy z naszymi partnerami w sprawie zawarcia nowych umów franczyzowych dla hoteli.

Obecnie grupa ma swoim portfelu 46 hoteli, głównie w Niemczech, z tego 28 działa pod markami Accoru (14 Mövenpick, 9 Mercure, po 2 Pulman i ibis Styles oraz 1 Novotel, w przygotowaniu są dwa Adagio), a po 5 pod marką Ramada by Wyndham i Dorint.

Vienna House skoncentruje się na obsłudze i dalszym rozwoju hoteli, które są jej własnością. W Polsce to trzy pod marką Vienna House: Andels Kraków i Łódź oraz Amber Baltic Międzyzdroje i dwa pod marką Vienna House Easy: Chopin Kraków i Katowice.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *