Radosław Altheim, Q Hotels: Historycznie największe oszczędności w działach operacyjnych   "HOTELARZ"

Jesteśmy w samym środku bardzo trudnych czasów dla branży hotelarskiej. Większość obiektów poczyniła już znaczne, bardzo duże, a nawet historycznie największe oszczędności w działach operacyjnych. Wiele z tych działań było wspólnych dla wszystkich, ale czy podjęto jakieś działania niestandardowe na które należy zwrócić szczególną uwagę? O tym m.in. dyskutowali dyrektorzy generalni hoteli z całej Polski w panelu moderowanym przez Radosława Altheima, dyrektora zarządzającego sieci Q Hotel podczas konferencji Hotel Trends Poland & CEE. Pełna relacja z dyskusji w najnowszym wydaniu "Hotelarza".

-Z przekroju miast w których zlokalizowane są nasze hotele mogę powiedzieć, że Katowice wykazały inicjatywę i tam faktycznie uzyskaliśmy jakieś w praktyce umorzenia, w pozostałych miastach niestety tylko odroczenia, więc ten koszt do nas wróci - mówi Radosław Altheim.

Szef Q Hotels wypowiada się także w zakresie wprowadzonych rozwiązań optymalizujących koszty: -Zmieniałem też ofertę programową, wypowiedziałem umowę na płatne kanały, jak TVN24 czy Canal+, z dużymi kłopotami i nie jest to jeszcze zakończone, bo część tych instytucji jeszcze się broni i jest głucha na argumenty.

Jakie działania restrukturyzacyjne zostały podjęte, jakie wdrażane i kontynuowane są obecnie przeczytać można w dalszej części, dostępnej w drukowanym "Hotelarzu", którego prenumeratę można zamówić TUTAJ.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *