Wielka Brytania znosi część restrykcji. Nastąpi otwarcie pubów, restauracji i siłowni   KORONAWIRUS  ŚWIAT

Dzięki masowemu programowi szczepień Wielka Brytania otwiera stopniowo swoją gospodarkę. Od poniedziałku 12 kwietnia będą mogły wznowić działalność restauracje i puby (na razie na zewnątrz), salony fryzjerskie i kosmetyczne, siłownie i spa, ogrody zoologiczne, parki rozrywki, biblioteki i domy kultury, a także domki letniskowe i campingi. Hotele muszą jednak poczekać na otwarcie jeszcze ponad miesiąc, do 17 maja.

Jak wynika z analiz naukowców z Uniwersytetu Londyńskiego odporność uzyskało już w wyniku szczepień i przechorowania, ponad 73 proc. mieszkańców Wysp. Dziennie notuje się tam obecnie poniżej 3 tys. przypadków nowych zachorowań.

Dozwolone będzie także organizowanie wesel do 15 osób i pogrzebów do 30 osób.

W kolejnym etapie odmrażania gospodarki 17 maja planowane jest otwarcie hoteli i restauracji w pomieszczeniach, a także teatrów, kin i muzeów.

W ramach 4 etapu planowanego 21 czerwca wszystkie prawne ograniczenia kontaktów towarzyskich zostaną usunięte, znikną ograniczenia co do liczby osób, które mogą uczestniczyć w weselach, pogrzebach i innych wydarzeniach, otwarte zostaną także kluby nocne.

Co istotne, Brytyjczycy planują że osoby chcące skorzystać z ofert teatrów, kin, klubów nocnych, meczów sportowych i festiwali muzycznych będą musiały przedstawiać paszporty covidowe.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *