Będzie regionalizacja obostrzeń, hotele na razie pozostają zamknięte   KORONAWIRUS

W przyszłą środę zostanie ogłoszony plan etapów odmrażania obostrzeń dla zamkniętych branż, w tym hotelarstwa i gastronomii i ma obejmować okres całego maja. Można spodziewać się regionalizacji obostrzeń, a w pierwszej kolejności "najpewniej po weekendzie majowym" otwarte mają zostać instytucje kultury. Nie zapadły żadne nowe decyzje dotyczące hoteli, a więc pozostaną one zamknięte co najmniej do 3 maja.

Obecnie w regionach w których sytuacja jest najtrudniejsza, tj. w województwach śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim restrykcje zostają utrzymane.

W pozostałych od poniedziałku przywrócone zostanie działanie salonów fryzjerskich i kosmetycznych, wprowadzona zostanie też edukacja w systemie hybrydowym dla klas I-III. 11 województw, w których od 26 kwietnia zostaną poluzowane obostrzenia to: małopolskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie, świętokrzyskie, lubuskie, pomorskie, lubelskie, warmińsko-mazurskie, podkarpackie, podlaskie.

-Kolejne działania będziemy podejmowali z dużą dozą ostrożności - dodał minister.

Szef resortu zdrowia podkreślił, że najgorsze już za nami -Można powiedzieć, że apogeum jeśli chodzi o liczbę zakażeń i hospitalizacji tej trzeciej fali mamy za sobą – powiedział minister zdrowia.

Minister przestrzegł jednak, że niebezpieczeństwo jest wciąż realne. -Absolutnie bierzemy pod uwagę pojawienie się IV fali koronawirusa. Nowe mutacje wirusa mogą być nie objęte zakresem ochrony szczepiennej. To główny czynnik ryzyka - podkreślał Niedzielski.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *