Moxy Poznań Airport otwarty   OTWARCIA

Polski Holding Hotelowy otworzył przy Porcie Lotniczym Poznań-Ławica hotel Moxy Poznań Airport. Obiekt oferuje 120 pokoi, dysponuje zapleczem gastronomicznym, dwoma salami spotkań, siłownią i parkingiem. To drugi, po Moxy Katowice Airport, hotel tej marki należący do PHH, a trzeci w Polsce tej ekonomicznej, ale lifestylowej marki należącej do sieci Marriott International.  PHH dysponuje już blisko 2,8 tys. pokoi, co czyni ją największą polską siecią hotelarską i piątą wśród największych sieci w Polsce.

Marka Moxy to przede wszystkim przestronne i atrakcyjne powierzchnie wspólne oraz pokoje pełne sprytnych rozwiązań. Poznański Moxy swym wystrojem nawiązuje do lokalnych zakładów metalurgicznych Hipolita Cegielskiego. Na recepcji każdy meldujący się gość otrzymuje powitalnego drinka. Marka Moxy jest odpowiedzią Marriott na potrzeby generacji Y i wymyślona została jako „designerska, rozbawiona i przystępna”. Hotel oferuje szybkie WiFi, bar otwarty 24/7, gry planszowe, przekąski, energetyczna muzyka i duże ekrany TV w pokojach – przystosowane do podłączenia treści online i gier. Hotel zaprojektowany został przez warszawskie biuro Emkaa Architekci. Zespół (crew) pod kierownictwem dyrektora (capitan - Maja Bujnowska, wcześniej m.in. w ibis Styles Paris Maine-Montparnasse i Arty Paris Porte de Versailles Hip Hop Hotels w Paryżu) dba nie tylko o właściwą obsługę, ale również tworzy klimat hotelu i jego autentyczność w oczach odbiorców – ludzi urodzonych pomiędzy 1980 a 1999 rokiem, którzy nie pamiętają świata bez internetu. To osoby, które w podróży, w tym służbowej, szukają okazji do zabawy i  autentycznie lokalnego doświadczenia.

– Jako pierwsza polska firma zdecydowaliśmy się podpisać umowę na markę Moxy i wprowadzić ją do Polski. Pierwszy hotel Moxy uruchomiliśmy w ubiegłym roku przy lotnisku w Katowicach Pyrzowicach – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego – Teraz postawiliśmy na Poznań, gdyż koncepcja tej marki pasuje idealnie do miasta, które jest postrzegane jako  innowacyjne i otwarte na młodych ludzi. Nie mogliśmy myśleć o lepszej lokalizacji – przy lotnisku, a jednocześnie w pobliżu zaplecza biznesowego, handlowego i turystycznego.

 Moxy Poznań Airport to 10 hotel pod międzynarodową marką w portfolio PHH i jednocześnie 27. obiekt Holdingu, do którego włączona została m.in. sieci AMW Hotele. Łącznie hotele PHH dysponują blisko 2,8 tys. pokoi, co czyni ją piątą największą siecią hotelarską w Polsce po Accorze, Hiltonie, Marriocie i Radison Hotel Group. Jednocześnie jest to największa polska sieć hotelarska.

– Inspiracją dla powstania hotelu był fakt, że w ramach naszej działalności należy rozwijać jednocześnie usługi pozalotnicze – tłumaczy Mariusz Wiatrowski, prezes Portu Lotniczego Poznań-Ławica. –  Cieszymy się, że na naszym terenie powstał hotel Moxy z grupy Marriott, zarządzany przez Polski Holding Hotelowy. Jest to nie tylko pierwsza tego typu inwestycja przy lotnisku, ale przede wszystkim widoczny znak rozwoju miasta Poznania, którego oknem na świat jest Port Lotniczy.   


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Moxy Poznań Airport otwarty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *