Accor sprzedał Orbis za 4,55 mld zł. Nowym właścicielem AccorInvest   TRANSAKCJE

Accor podpisał wiążącą umowę z AccorInvest dotyczącą sprzedaży wszystkich 85,6 proc. akcji Orbisu, po cenie 115 zł za akcję, co odpowiada łącznej wartości transakcji 4,55 mld zł (ok. 1 mld euro). AccorInvest jest inwestorem i właścicielem hotelowym, obecnym w 26 krajach z 857 hotelami zarządzanymi przez Accor.

Sprzedaż zostanie przeprowadzona w drodze publicznego wezwania na wszystkie akcje Orbisu. Accor planuje zamknięcie transakcji sprzedaży akcji Orbisu do końca pierwszego kwartału 2020 r. W związku z tą informacją i planowanym ogłoszeniem wezwania na sprzedaż wszystkich akcji spółki, zarząd Orbisu podjął decyzję o wstrzymaniu analiz dotyczących możliwości skupu własnych akcji w celu ich umorzenia do czasu poznania wyników wezwania.

AccorInvest inwestuje w konsolidację swojego portfela nieruchomości poprzez modernizacje i nowe projekty rozwojowe w Europie. Rozpoczął swoją działalność jako inwestor, właściciel i operator hoteli w następstwie strategicznej transformacji Accoru, zainicjowanej w 2013 roku, gdy wydzielono dwie dywizje: AccorInvest - część nieruchomościową, oraz AccorServices, która pełni funkcję operatora i franczyzodawcy. W 2018 r. Accor sprzedał 58 proc. udziałów w AccorInvest za 4,6 mld euro Funduszowi Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej i państwowemu funduszowi GIC Singapur (Government of Singapore Investment Corporation) oraz inwestorom instytucjonalnym, w tym Credit Agricole Assurances, Colony NorthStar i Amundi. W ubiegłym miesiącu uzgodnił sprzedaż kolejnych 5 proc. obecnym udziałowcom za 204 mln euro.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *