Hotel Regent (d. Hyatt) w Warszawie na przetargu 1 lipca za 145 mln zł   TRANSAKCJE

W „Monitorze Sądowym i Gospodarczym” ukazało się ogłoszenie syndyka masy upadłościowej w sprawie przetargu na sprzedaż Hotelu Regent Warsaw. „Cena wywoławcza przedmiotu przetargu wynosi 145 000 000,00 zł”. Oferty można składać do 25 czerwca. Przetarg odbędzie się 1 lipca. Warunkiem udziału jest wadium w wysokości 2,5 mln euro (10 mln zł).

Przedmiotem przetargu, który odbędzie w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawa w Wydziale Gospodarczym ds. Upadłościowych jest „zorganizowana część przedsiębiorstwa Cosmar Polska sp. z o.o. w upadłości funkcjonujące pod nazwą handlową Regent Warsaw Hotel”. W jego skład wchodzi prawo użytkowania wieczystego gruntu z budynkiem hotelu wraz z prawem własności budowli. Zgodnie z warunkami przetargu dopuszcza się możliwość zawarcia umowy dzierżawy z prawem pierwokupu (np. na zasadzie 50 tys. zł dzierżawa, 1 mln zł miesięcznie opłacania kosztów). Szczegółowe informacje o przetargu znajdują się na stronach cosmar.pl i wmkn.pl.

Cosmar Polska, właściciel warszawskiego, 246-pokojowego hotelu Regent, otwartego w 2002 r. i działającego do 2014 r. pod marką Hyatt, od połowy 2018 r. znajduje się w upadłości na wniosek Pekao S.A. W sierpniu ub.r. pisaliśmy w „Hotelarzu”: „Syndyk warszawskiego hotelu Regent zakłada, że najpóźniej jesienią tego roku hotel trafi na sprzedaż. Całość procesu sprzedaży odbywać będzie się w ramach publicznego przetargu w sądzie upadłościowym. Szacunkowo kwota wyceny oscylować ma w okolicach 150 mln zł, ale syndyk spodziewa się uzyskania około 200 mln zł”.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *