Austria otwiera hotele i liczy na zagranicznych turystów   KORONAWIRUS

Jedno z ostatnich państw w Europie w którym wciąż obowiązywały regulacje dotyczące administracyjnego zamknięcia hoteli, zdecydowało właśnie o ich ponownym otwarciu. Austriacki kanclerz Sebastian Kurz ogłosił, że pomimo wysokiej liczby nowych infekcji koronawirusem hotele, restauracje i instytucje kultury zostaną otwarte od 19 maja.

Restauracje będą mogły wznowić działalność zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Wszystko odbędzie się w reżimie sanitarnym i aby skorzystać z usług hoteli, czy restauracji trzeba będzie wylegitymować się negatywnym testem, potwierdzeniem szczepienia, bądź przebycia zakażenia COVID-19. Przy stolikach będzie mogło siedzieć maksymalnie do 10 osób na świeżym powietrzu i czterech w pomieszczeniach

Dopuszczalne będą także imprezy kulturalne i sportowe z maksymalnie 1500 widzami w pomieszczeniach i 3000 na świeżym powietrzu - z maskami i przypisanymi miejscami. Limity obowiązywać będą także m.in. na siłowniach.

Austria liczy na zagranicznych turystów

Kurz podczas piątkowej konferencji prasowej powiedział: -Chciałbym wyraźnie nadmienić, że oczywiście nie możemy się doczekać ponownego spotkania gości z zagranicy od 19 maja. W świetle tych planów można oczekiwać, że liczba infekcji ponownie wzrośnie - przyznał Kurz. Przypuszcza jednak, że dzięki szczepieniom sytuacja pozostanie możliwa do opanowania.

Kolejne luzowanie obostrzeń, w tym zgoda na organizacje imprez masowych, planowane jest na lipiec.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *