Sanatorium Podczele w Kołobrzegu w Grupie PHH   TRANSAKCJE

Do Grupy PHH włączone zostało Przedsiębiorstwo Usługowe Holtur, które jest właścicielem Ośrodka Rehabilitacyjno-Wczasowego Podczele w Kołobrzegu. Holtur należał do Śląsko-Dąbrowskiej Spółki Mieszkaniowej, której właścicielami są Skarb Państwa i Spółka Restrukturyzacji Kopalń.

Sanatorium Uzdrowiskowe ORW Kołobrzeg-Podczele ulokowane jest we wschodniej częśi Kołobrzegu w nadmorskim pasie lasu bukowego na powierzchni blisko siedmiu hektarów. W okresie letnim pełni funkcję ośrodka wczasowego, ale podstawową działalnością jest działalność sanatoryjna i rehabilitacyjna z bazą zabiegową znajdującą się na miejscu. Cały kompleks składa się z budynku głównego, w którym mieści się recepcja, kawiarnia, jadalnia, baza zabiegowa, sala gimnastyczna, kryty basen (25 x 12,5 m) i siłownia oraz tzw. osiedle z 11 budynkami. W budynku głównym na trzech piętrach znajdują się pokoje kategorii standard (z łazienkami), a w bocznych skrzydłach pokoje z umywalkami i wspólnymi łazienkami na piętrach, natomiast na „osiedlu” 11 dwupiętrowych tzw. willi, w których na każdej kondygnacji mieści się pięć pokoi 2- i 3-osobowych z łazienkami. Sanatorium posiada wpis do rejestru podmiotów medycznych, wpis organizatora turnusów rehabilitacyjnych i wpis do rejestru ośrodków rehabilitacyjnych. Na Bookingu ma średnią ocen 6,5.

PHH w ostatnich tygodniach podpisała umowy warunkowe na przejęcie sieci Interferie, Elbest i Geovita, należących odpowiednio do KGHM, PGE i PGNiG. ORW Kołobrzeg-Podczele było wcześniej sanatorium górniczym.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *