Radisson Collection w Warszawie sprzedany   TRANSAKCJE

Fundusz inwestycyjny Europa Capital – który dwa lata temu kupił hotel Radisson Blu przy ul. Grzybowskiej za ok. 60 mln euro i przeprowadził jego generalny remont wprowadzając pod markę Radisson Collection – sprzedał go funduszowi Wenaas Hotels Europe A/S, należącemu do Wenaasgruppen. To drugi hotel w Warszawie kupiony przez tego norweskiego inwestora od Europa Capital, po hotelu Jan III Sobieskie w 2011 r,. który obecnie działa pod marką Radisson Blu.

311-pokojowy będzie nadal zarządzany przez Radisson Hospitality AB.– Otrzymując bardzo pozytywny feedback z rynku po zakończeniu generalnego remontu i ponownym otwarciu hotelu w czerwcu tego roku, uzgodniliśmy tę transakcję w naszym planie biznesowym. Nabyliśmy to aktywo w 2017 r., identyfikując możliwość kapitalizacji, dzięki rosnącej popularności Warszawy jako destynacji biznesowej i turystycznej, wykorzystując naszą ekspercka wiedzę w zarządzaniu aktywami do zapewnienia naszym inwestorom doskonałych zysków – powiedział James Pennington, dyrektor Europa Capital. Wenaasgruppen posiada blisko 30 hoteli głównie w Norwegii, Danii, Rosji, Niemczech oraz po jednym w Hiszpanii i Czechach. Większość działa pod markami Radisson Blu i Park Inn by Radisson

Fundusz Europa Capital współpracował przy tym projekcie z firmą WX Management Services,należąca do Warimpeksu, która była asset managerem hotelu. W transakcji funduszowi doradzała agencja JLL i kancelaria Dentons. Wenaasgruppen była reprezentowana przez kancelarię SK&S (Sołtysiński, Kawęcki, Szlęzak).


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *