Rozwój branży apartamentów inwestycyjnych w Warszawie   MATERIAŁ PARTNERA

W związku z szalejącą inflacją inwestorzy poszukują sposobu na inwestowanie kapitału, najlepiej szybkiego, pewnego i efektywnego, by zapobiec utracie wartości pieniądza. Branżą, która oparła się koronawirusowemu kryzysowi, są nieruchomości – ceny mieszkań wciąż rosną. Nie każdy inwestor ma jednak dość czasu, by zajmować się takim zakupionym mieszkaniem. Zrobić remont, znaleźć najemców, a następnie opiekować się obiektem, rozliczać rachunki i usuwać usterki. Czy jest wyjście? Tak!

„Apartamenty inwestycyjne w hotelach, które są wykańczane pod klucz w wysokim standardzie i administrowane przez zarządcę, a Inwestor może czerpać zyski bez wkładania w to wysiłku” – mówi Krzysztof Wiśniewski, współwłaściciel WIK Capital.

Apartamenty inwestycyjne w warszawskich hotelach

Firmą z dużym doświadczeniem, która zajmuje się zarządzaniem obiektami hotelowymi, jest WIK Capital. Spółka aktualnie w stolicy prowadzi dwa duże projekty, biorąc pod swoje skrzydła obiekty znanych sieciowych marek hotelowych i oferując klientom atrakcyjną stopę zwrotu.

Jednym z nich jest Staybridge Suites z grupy InterContinental Hotels Group i będzie to pierwszy tego typu hotel w Polsce. 192 apartamenty z aneksami kuchennymi, które dedykowane są Gościom planującym dłuższy pobyt w stolicy, stawiającym na wygodne rozwiązanie. Hotel położony jest w świetnej lokalizacji zarówno dla podróżujących służbowo, jak i rekreacyjnie. Niedaleko znajduje się lotnisko i droga ekspresowa S2, a także tor wyścigowy Służewiec. W ok. 20 minut dojedziemy na Stare Miasto, do Pałacu Kultury i Nauki, PGE Narodowego, a w ok. 8 do mokotowskiej dzielnicy biurowej. W obiekcie znajdzie się sala konferencyjna, pralnia czy siłownia. Zakończenie inwestycji planowane jest na lato 2022 r., a głównym wykonawcą projektu jest Ferryman Development, firma budowlana z 30-letnim doświadczeniem, która zrealizowała ponad 100 inwestycji.

Nadal prowadzona jest sprzedaż apartamentów inwestycyjnych w Staybridge Suites. Listę dostępnych apartamentów oraz dokładne kalkulacje dotyczące zwrotu z ulokowanego kapitału można uzyskać od Biura Sprzedaży pod adresem e-mail: sprzedaz@wikcapital.pl i numerem telefonu: 22 299 33 03.

WIK Capital przygotowuje się również intensywnie do otwarcia gotowego już obiektu Tulip Residences Targowa na Pradze, który swoją działalność rozpocznie za kilka tygodni. Apartamenty w tym hotelu cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów.

Warszawa doskonałym miejscem dla inwestycji

Jak wskazuje raport Turystyka w Warszawie w 2019 roku, przygotowany przez Stołeczne Biuro Turystyki, nasza stolica posiada ogromny potencjał pod względem ruchu turystycznego. W 2019 roku Warszawę odwiedzono ponad 9,5 miliona razy, a turyści zagraniczni wydali 9,6 miliarda złotych. Odbyło się tutaj blisko 16 tysięcy wydarzeń biznesowych i naukowych, a lotnisko Chopina obsłużyło niemal 19 milionów pasażerów. W rankingu polskich miast najbardziej atrakcyjnych dla przyszłych inwestycji zagranicznych Warszawa plasuje się na 1. miejscu, a odwiedzający ocenili jej atrakcyjność na 9,11 w 10-punktowej skali.

WIK Capital to spółka założona w 2017 roku działająca w sektorze HoReCa i nieruchomości, z kadrą o kilkunastoletnim doświadczeniu w branży. Zajmuje się zarządzaniem i restrukturyzacją hoteli, formatowaniem i pre-openingiem obiektów hotelowych, pozyskiwaniem finansowania, a także analizą i badaniem rynku oraz sprzedażą apartamentów condo.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *